Dieta na dobry humor

163
Rate this post

Jest ponury i smętny dzień. Większość przechodniów mijanych na ulicy ma smutne miny i zaspane oczy. A Ty idziesz z wielkim uśmiechem na twarzy i cieszysz się życiem. Każdy z nas jest w stanie wyobrazić sobie taką sytuację, ale chyba dla malutkiej części z nas wydaje się ona realna. A jednak, to błąd!

Każdy z nas z pewnością wie, ze bardzo duży wpływa na nasze samopoczucie, ma dieta jaką stosujemy. Specjaliści przygotowali dla nas taką, która zapewni nam witalność i dobry humor.
Potrawy wchodzące w jej skład możemy spożywać, bez obawy o dodatkowe kilogramy. Sa to na przykład:

– jogurt naturalny ze świeżymi owocami, na przykład truskawkami czy bananem
– kurczak z ryżem i brokułami
– bitki wołowe z kasza gryczaną i dodatkiem surówki z buraczków
– pieczywo razowe z jednym, ugotowanym na miękko jajkiem
– sałatka z migdałami
– różnego typu owoce, takie jak ananas, śliwki, orzechy

Aby czuć się lekko musimy spożywać lekkie potrawy. Ważne jest także to by te najcięższe spożywać maksimum do godziny 14:00, wtedy większość dostarczanych kalorii jest zamieniana na energię potrzebną do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Kolacja powinna być skonsumowana najpóźniej trzy godziny przed snem, w przeciwnym razie wszystko zostanie odłożone w postaci złogów tłuszczu. To z pewnością nie przysporzy nam powodów do zadowolenia i uśmiechu. Oczywiście spożywanie produktów czekoladowych może przyczynić się do wzrostu ilości endorfin w naszym organizmie, jednak powinny być to dawki znikome. Warto o tym pamiętać.