Czerwona herbata – czy pomoże w odchudzaniu?

212
Rate this post

Czerwone herbata to jedna z kilkuset rodzajów znanych herbat. Znana jest ze swoich zdolności odchudzających oraz właściwości przyspieszających metabolizm. W swoim składzie zawiera składniki dzięki którym organizm pobudzony jest do szybszego spalania tkanki tłuszczowej,która zalega w naszym organizmie. Stosowana regularnie wzbogaca dietę powodując utratę dodatkowych kilogramów. Dodatkowo ma pozytywny wpływ na ogólne działanie organizmu przejawiające się w zmniejszonym poziomie cholesterolu we krwi. Dodatkową cechą czerwonej herbaty jest jej pozytywne działanie na krążenie krwi oraz na jej ciśnienie co obniża również częste bóle głowy niekiedy nawet migrenowe.

Czerwona herbata spożywana regularnie podczas odchudzania reguluje pracę układu trawiennego oraz dostarcza organizmowi potrzebne związki mineralne i mikroelementy teiny, manganu, fluoru oraz wapnia. Dodatkowo działa oczyszczająco i detoksykacyjnie oraz ma pozytywny wpływ na pracę trzustki i wątroby. Warto wspomnieć również o pozytywnym wpływie napoju na nasze funkcje mentalne . Pijąc ją w odpowiednich ilościach poprawimy naszą pamięć i koncentrację oraz poprawimy nastój.

Nie można zaprzeczyć ,że czerwona herbata pozytywnie wpływa na organizm pijącego ,warto jednak pamiętać, że nie może być stosowana nadmiernie. Jej zbyt duża ilość powodować może rozregulowanie pracy jelit oraz odwodnienie spowodowane bardzo częstym oddawaniem moczu i brakiem poczucia łaknienia. Podczas jej stosowania trzeba pamiętać,że czerwona herbata działa silnie moczopędnie i przeczyszczająco co bez odpowiedniej kontroli może mieć negatywne skutki zdrowotne.

Poprzedni artykułDieta na dobry humor
Następny artykułDieta w okresie dojrzewania
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com