O niechcianych toksynach słów kilka

204
Rate this post

Lato już w pełni, upały dają się nam we znaki i najwyższy czas pomyśleć o urlopie aby zregenerować siły. Myślę, że okres wakacji to doskonały czas na to, aby zrobić generalny porządek w naszym organizmie, mam tu na myśli OCZYSZCZANIE, albo bardziej odstraszającą nazwę DETOKSYKACJĘ. Oczywiście nie należy bać się tego słowa, ponieważ mimo niezachęcającej nazwy niesie ze sobą poprawę naszego zdrowia i samopoczucia!!! Może na początek kilka słów o toksynach, wszędzie o nich głośno ..więc postanowiłam je troszkę opisać.

Zanieczyszczenia te są wszędobylskie, są obecne w środowisku i w małych stężeniach w pożywieniu i kosmetykach. Najgorszą ich cechą jest to, że mają zdolność do kumulowania się w organizmie, dlatego bardzo ważna jest właściwa dieta. Powszechnie używane konserwanty, barwniki, regulatory smaku a także spożywanie dużej ilości tłuszczu oraz nieodpowiednie łączenie składników pokarmowych przyczyniają się do osłabienia funkcji wątroby, nerek i jelit, czyli narządów służących do oczyszczanie naszego organizmu z toksyn. Dietę oczyszczającą należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia przewodu pokarmowego z niestrawionych resztek pokarmu spożywając produkty wysokobłonnikowe np. płatki owsiane, kasza, ciemne pieczywo. Kolejny etap to uzupełnienie braku pożytecznych bakterii, należy wówczas wprowadzić do diety kefiry i jogurty. Ważne jest abyśmy dostarczali sobie odpowiednią ilość owoców i warzyw, źródła antyoksydantów np. witaminy C, posiadającej zdolność „wymiatania” wolnych rodników.

Sposobów na oczyszczanie jest wiele, moja koleżanka ostatnio zastosowała głodówkę oczyszczającą, polegającą na 2 – 3 dniowym spożywaniu wody i zielonej herbaty. Dwa, trzy dni.. w porządku ale czasem obserwuje dłuższe głodówki, co często nie ma dobrego zakończenia. Kolejny sposób to zioła ale …uwaga…oczyszczające a nie przeczyszczające, bardzo często wybieramy te drugie, efekt działania może i szybszy  ale generalnie na oczyszczanie najlepsze są zioła o typowym, oczyszczającym działaniu np.: korzeń mniszka, cykorii, łopianu, ostrokrzew paragwajski, ziele koniczyny, skrzypu, karczocha, mięta, ziele i korzeń pokrzywy. Oczyszczają one krew i organy ze szkodliwych związków.

Ja natomiast jestem zwolenniczką picia zielonej herbaty, dużo można by pisać o tym cudownym napoju ale chyba i tak już się za bardzo rozpisałam, więc mogę tylko ograniczyć się do słów „ naprawdę warto” . Mini Market Odchudzania , jako promotor zdrowego stylu życia postarał się aby w ofercie produktów sklepu nie zabrakło Zielonej Herbaty w kapsułkach a także herbat oczyszczających: Eliminex slim i Eliminex Tea. Myślę, że w momencie podjęcia decyzji o odchudzaniu warto pozbyć się toksyn z organizmu, jest to pierwszy, ważny krok do poprawy zdrowia, wyglądu i samopoczucia

Poprzedni artykułMagia CLA
Następny artykułAloes cudotwórca
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com