Magia CLA

242
Rate this post

Co się kryje pod tym tajemniczym skrótem CLA? To, co korzystnie wpływa na samopoczucie, zwiększając jednocześnie skuteczność spalania tłuszczyku i rzeźbę mięśni podczas ćwiczeń. Jeśli oczekujesz cudów bez wysiłku fizycznego, to produkt ten nie jest dla Ciebie. Jeśli dążysz do cudu na rowerku treningowym, czy orbitreku, to z CLA go osiągniesz. Jak?

CLA to skrót od kwasu linolowego. Jak działa? Otóż blokując enzym, który umożliwia przenikanie tłuszczu do komórek tłuszczowych, hamuje ich powiększanie się i tycie. Stosując CLA podczas regularnych ćwiczeń fizycznych (i oczywiście diety) traci się nie tylko zbędne kilogramy, ale także zyskuje smukłą, jędrną, wyrzeźbioną sylwetkę bez zbędnego tłuszczyku.

Wiele osób oczekuje od różnych tabletek cudów, czarów, magii. Kto by nie chciał nałykać się suplementów i rano obudzić się szczuplejszy o kilka kg… marzenia. Z doświadczenia wiem, że marzenia można osiągnąć, jeśli wspomoże się je odpowiednią pracą, silną wolą i chęciami. W tym przypadku również dietą i ćwiczeniami fizycznymi.

Pewnie zapytacie – dlaczego tak ważne podczas przyjmowania CLA jest wysiłek fizyczny? Otóż CLA nie tylko ogranicza przyrost tłuszczyku, ale podczas ćwiczeń kieruje go do mięśni, które zużyją go do pozyskania niezbędnej energii! Jednym słowem – z CLA tracimy tłuszczyk i rzeźbimy mięśnie.

CLA należy do kategorii spalaczy tłuszczu, o których już kiedyś pisałam na blogu.  Dla przypomnienia – spalacze prowokują organizm do produkcji ciepła (termogenezy). Wymaga to dużych nakładów energii, które organizm czerpie z tkanki tłuszczowej.

CLA ma dodatkową zaletę, którą szczególnie my kobiety powinnyśmy docenić. Pozytywnie wpływa na stan skóry, zapobiega jej wysuszaniu, wspomaga walkę z cellulitem, który jest wynikiem wadliwej dystrybucji tłuszczu w organizmie. Oddziałuje również pozytywnie na paznokcie i włosy oraz samopoczucie.

Gdzie znajdziemy CLA? Występuje on w wołowinie i pełnotłustym nabiale. Najbardziej skuteczny (ze względu na stężenie) jest jednak w formie gotowych suplementów, dostępnych również w MMO.