Test na anemię

218
Rate this post

Anemia to jednostka chorobowa, która objawia się znacznym zmniejszeniem ilości czerwonych krwinek w organizmie. W jaki sposób można zatem rozpoznać tę chorobę u siebie lub u kogoś z najbliższej rodziny.

Po pierwsze, zapoznaj się z jej podstawowymi przyczynami i objawami, które możesz stwierdzić bez fachowej wiedzy lekarskiej. Ogólną przyczyną anemii jest zbyt mała ilość czerwonych krwinek w organizmie. A jest to składnik bardzo ważny, ponieważ odpowiada za transportowanie tlenu do każdej z komórek w ciele. Jeżeli cierpisz na anemię hemolityczną, jej przyczyną jest ogólne skrócenie czasu życia i aktywności erytrocytów. W przypadku anemii megaloblastycznej jest to brak kwasu foliowego. Dlatego też ten rodzaj bardzo często występuje u kobiet ciężarnych.

Anemia może mieć także i znacznie prostsze przyczyny. Najczęściej spotykaną odmianą anemii jest ta, której przyczyną jest to prostu brak żelaza w organizmie. Żelazo bowiem wchodzi w skład czerwonych ciałek krwi (stąd też ich kolor).

Jeżeli już stwierdzisz, że należysz do grupy ryzyka, koniecznie zgłoś się do lekarza. Test, jaki wykona, pozwoli Ci w stu procentach stwierdzić, czy jesteś chory czy nie. Lekarz zbada Twoją krew oraz mocz. Na podstawie badań krwi oraz poziomu hemoglobiny i jej stężenia stwierdzi, czy chorujesz na anemię. Dzięki dodatkowemu badaniu moczu,będzie w stanie określić, na jaki rodzaj anemii chorujesz.

Najważniejsze z walczeniu wroga jest odpowiednie rozpoznanie go. Tak samo wygląda sprawa w przypadku chorób. Dopóki nie poznasz jej przyczyn i przebiegu, nie będziesz w stanie ich zwalczyć. Jeżeli wiec podejrzewasz, że i Ty cierpisz na anemię- jak najszybciej zgłoś się do lekarza. On podda Cię kilku rutynowym badaniom i stwierdzi, czy Twoje obawy są uzasadnione. Zrób to nawet i dzisiaj! Nie czekaj ani dnia dłużej!

Poprzedni artykułDieta ziemniaczana
Następny artykułPrzyczyny anemii
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com