Wegetariańska dieta

246
Rate this post

Dieta wegetariańska wymaga od osób chcących ją stosować wykreślenia ze swego menu mięsa, a w przypadku bardziej rygorystycznej wersji jaką jest weganizm, wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, czyli między innymi sera, mleka i jaj.

Tylko jedzenie z natury…

Czym się żywimy?

Dieta wegetariańska wymaga przede wszystkim skomponowania pełnowartościowych posiłków, dzięki czemu organizm nie odczuje negatywnie braku mięsa oraz produktów zwierzęcych. Dieta wegetariańska to nie tylko sposób na szczupłą sylwetkę i pozbycie się strachu przed chorobami serca i otyłością.

Troska o zwierzęta

Niekiedy jest to związane z wyznawaną religią lub chęcią nieszkodzenia żywym istotom. Przypomina to nieco zasadę ahinsy obecną w religiach wschodnich, gdzie wyznawcy noszą nawet specjalne zasłony na twarz, aby przypadkiem nie połknąć i nie zabić nadlatującego owada. Zatem przez niejedzenie mięsa i innych produktów zwierzęcych część ludzi pokazuje swój humanitaryzm wobec naszych młodszych braci, jak określał zwierzęta święty Franciszek. Co ciekawe, niektórzy wegetarianie zjadają mięso ryb, co nieco sobie przeczy,bo jako wegetarianie nie powinni jeść żadnego mięsa. Tak rozumiany wegetarianizm nie jest w istocie rzeczy żadnym wegetarianizmem, a raczej chęcią podkreślenia oryginalności i zaimponowania otoczeniu. Warto podkreślić, że rynek zdrowej żywności również oferuje wegetarianom ciekawe zakąski, na przykład kotlety lub paluszki sojowe. Tego typu produkty można szybko znaleźć w każdym markecie.

Poprzedni artykułDieta niskotłuszczowa
Następny artykułDiety śródziemnomorskie
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com