Zasady stosowania diet

240
Rate this post

Diety stanowią we współczesnym świecie rzeczywiste źródło dobrego samopoczucia i zdrowia, szczególnie, że nasz aktualny świat stawia na pośpiech i karierę, zapominając po drodze o ruchu, zdrowym odżywianiu.

Istnieje kilka bardzo ważnych zasad stosowania diet, a wśród nich znalazły się między innymi: uczęszczanie na siłownię i korzystanie z usług klubów fitness, posiłek powinno się jeść regularnie co trzy lub cztery godziny. Jednocześnie powinno się spożywać cztery do pięciu posiłków dziennie, w tym trzy główne i dwa mniejsze posiłki. Ponadto należy zawsze jeść śniadanie rano, do około dwóch godzin po przebudzeniu, gdyż układ trawienny lepiej wtedy i szybciej trawi, a otrzymane rano pożywienie częściowo magazynuje na energię na cały dzień. Najlepiej jest spożywać porcje mniejsze i częściej niż rzadko, a dużo. Ponadto nie wolno podjadać pomiędzy posiłkami, chociaż niektóre diety, jak chociażby dieta plaż południowych zezwala na piętnaście orzeszków bądź innych pistacji dziennie. Jeśli napadają nas chwile słabości to warto jest wypić szklankę wody bądź nawet umyć zęby mocno miętową pastą. Trzeba pamiętać o tym, żeby pić ponad dwa litry płynów dziennie. Najlepsze są: woda niegazowana mineralna, niesłodzone herbatki owocowe i ziołowe, ewentualnie niesłodzone soki owocowe. Dieta powinna być bogata w błonnik, który sprzyja jej, dobrze wpływa na odchudzanie, na przemianę materii. Najlepiej dania przyrządzać w postaci gotowanej, na parze, duszonej, pieczonej w folii lub na grillu. Powinno się ograniczyć, a najlepiej w ogóle zrezygnować ze smażenia, które sprzyja tyciu i szkodzi na zdrowie. Ponadto powinno się ograniczyć spożycie soli, gdyż w dużej ilości sprzyja ona zatrzymywaniu wody w organizmie, obrzękom i powstawaniu nadciśnienia.

Stosowanie się do powyższych głównych zasad, a także niektórych mniejszych, często zależnych od samej diety, którą się dla siebie wybierze, z pewnością przyczyni się do sukcesu, osiągnięcia wyznaczonej sobie wagi ciała, sylwetki, a także poprawieniu ogólnego stanu zdrowia organizmu i poprawy samopoczucia.