Najlepsza dieta

339
Rate this post

Jeśli już wiesz, że chcesz się odchudzić, i zamierzasz stosować diety odchudzające to zapewne poszukujesz najlepszej diety, takiej która pozwoli osiągnąć szybkie rezultaty i nie będzie zbyt męcząca dla Ciebie.

Niestety najlepsza dieta nie istnieje. Nie ma idealnego rozwiązania dla wszystkich, żadna dieta nie jest uniwersalna. Ta sama dieta u różnych osób może przynieść inne rezultaty. Nie ma więc sensu pytać znajomych co zastosowali, aby zredukować wagę. Każdy z nas potrzebuje indywidualnej diety, dobranej do naszej wagi, wieku, trybu życia, stanu zdrowia. Można próbować gotowych diet, lecz znalezienie optymalnej diety odchudzającej jest trudne – ilość gotowych przepisów na odchudzanie jest zbyt duża, by wypróbować wszystkie.

Co więc masz robić? Idealnym rozwiązaniem jest konsultacja z dietetykiem. Takie działanie pozwoli zaplanować cały proces odchudzania tak, aby był jak najmniej szkodliwy dla zdrowia i przyniósł efekty. Spotkanie z dietetykiem może przynieść dodatkowe korzyści – dietetyk wyjaśni Ci błędy w Twoim żywieniu i być może eliminując kilka z nich stosowanie diety może okazać się zbędne. Z dietetykiem łatwiej Ci będzie przejść na zdrowe odżywianie w długim okresie.

Jeśli chcesz jednak spróbować któregoś ze słynnych sposobów odchudzania wybierz jedną z mniej rygorystycznych diet. Nie warto się katować obniżeniem kaloryczności posiłków już na początku o połowę lub więcej. Zacznij od czegoś łatwiejszego, co będziesz w stanie stosować przez długi okres (Diety 1000 kcal nie stosuje się przez kilka tygodni). Jeśli osiągniesz zadowalające rezultaty możesz zachować zmiany w swojej codziennej diecie. Gdy efekty nie satysfakcjonują Cię, przejdź do nieco surowszej diety. Poczekaj na efekty. Nie warto stosować najmocniejszej diety na początku – może się ona okazać za silna dla Twojej psychiki (brzmi dziwnie, ale przestrzeganie wszystkich zasad surowych diet jest naprawdę ciężkie – to oderwanie się od wszystkich żywieniowych przyzwyczajeń i przyjemności).

Diet nie można stosować jednej po drugiej. Po stosowaniu każdej diety odczekaj kilka tygodni, może rezultaty są opóźnione. Uważaj na efekt jojo – jeśli kończąc stosowanie diety myślisz o tym co zjesz jak skończysz nie wróży to najlepiej Twoim postępom. Tak naprawdę decydując się na stosowanie diety odchudzającej musisz wiedzieć, że coś się zmieni w Twoim żywieniu na stałe. Oczywiście tak jest najlepiej – stosując diety zacząć stosować zasady zdrowego odżywiania. Możesz również stosować interwały w odchudzaniu – tyć i chudnąć na przemian. Takie działanie jednak nie przyniesie Ci radości i trwałej utraty kilogramów.

Najlepsza dieta nie istnieje. Najzdrowsze dla naszego organizmu jest rozpoczęcie stosowania zasad zdrowego odżywiania. Korzystne może być spotkanie ze specjalistą ds. żywieniowych – dietetykiem. Pozwoli ono dobrać optymalną dla Ciebie dietę, może również zaowocować trwałą zmianą nawyków żywieniowych. Najgorsze co możesz zrobić to stosować diety z nastawieniem na krótkie rezultaty. Twoja waga będzie rosła i malała, katowanie się nie da Ci pełnej satysfakcji nawet, gdy osiągniesz rezultaty, które będą nietrwałe.