Zalety ćwiczenia z trenerem personalnym

216
Rate this post

Jeszcze do niedawna ćwiczenia z trenerem personalnym wielu osobom kojarzyły się z luksusową usługą przeznaczoną dla wybranych. Obecnie jednak stała się ona na tyle popularna, że korzysta z nich coraz większa część z nas. Jakie zalety płyną z tego typu treningu?

Korzyści płynące z ćwiczeń z trenerem personalnym

Przede wszystkim, pomaga on ukierunkować cię na konkretny cel. Dzięki indywidualnie dobranemu planowi żywieniowemu oraz treningowi, możliwe staje się osiągnięcie wymarzonych efektów w krótkim czasie. Jesteś w ciąży, masz wadę postawy czy dolegliwości bólowe? Bez obaw – trener dobierze dla Ciebie specjalny zestaw ćwiczeń.

Ogromną zaletą treningów z trenerem personalnym jest także bieżąca kontrola. Jako, że obserwuje Cię on podczas ćwiczeń, może na bieżąco eliminować wykonywane przez Ciebie błędy. Jeżeli okaże się, że nie jesteś w stanie wykonywać któregoś z ćwiczeń, trener dopasuje je do Twoich możliwości lub zaproponuje inne, które przyniesie podobny efekt. Co więcej, notuje on nasze postępy z treningu na trening, dzięki czemu możemy w dowolnym momencie sprawdzić ile już udało nam się osiągnąć.

Do plusów tego typu treningu zaliczyć można także motywację. Każdego z nas raz na jakiś czas dopadają chwile słabości i tu z pomocą przychodzi właśnie trener, który nie pomoże Ci się poddać i zmobilizuje Cię do dalszej pracy.

Jest jeszcze jedna zaleta treningów personalnych – nie musisz dopasowywać się do grafiku zajęć – porę ćwiczeń dobierasz tu bowiem samodzielnie do Twojego trybu dnia. Może być to zarówno 6 rano, jak i 22.

Alternatywa?

Niestety, nie każda z nas ma możliwość korzystania z treningów z trenerem personalnym. Podobny efekt osiągnąć można jednak z nagraniami trenera dostępnymi na fit-challenge.net