Skuteczne motywacje do treningu – cytaty i nie tylko

239
Rate this post

Jeżeli zależy Ci na osiągnięciu wyznaczonego celu niezbędne jest zadbanie o regularność treningów oraz zbilansowaną dietę. W jaki sposób możesz zmotywować się do działania? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych metod.

Motywujące cytaty

Bardzo motywująco działają na przykład cytaty. Sporządź listę tych, które mobilizują Cię do działania i powieś w widocznym miejscu. W chwilach zwątpienia wystarczy, że rzucisz na nie okiem, a od razu nabierzesz energii do dalszej pracy. Do naszych ulubionych należą:

„Przeciwności losu powodują, że jedni się załamują, a inni łamią rekordy.”

„Najlepszy czas na działanie jest teraz!”

„Ten, kto pokonuje innych, jest silny. Ten, kto pokonuje siebie, jest potężny.”

Warto zapoznać się też z biografiami podziwianych przez Ciebie sportowców i tam odnaleźć motywujące cytaty.

Przykładowo, Muhhamad Ali rzekł mawiać „Jeżeli przynajmniej śnisz, żeby mnie pokonać, lepiej, żebyś się obudził i przeprosił.”

Stop wymówkom

Gdy w Twojej głowie pojawi się wymówka, musisz zdać sobie sprawę, że jest ona wyłącznie Twoim przekonaniem, które zwykle nie do końca jest zgodne z prawdą. Zastanów się, czy faktycznie nie masz możliwości wpłynięcia na określoną sytuację tak, aby nie porzucić swoich planów treningowych. Na zewnątrz pada deszcz, a Ty rezygnujesz z joggingu? Może zamiast tego w ramach urozmaicenia wykonaj trening w domu? Ważne spotkanie zawodowe wypadło na tą samą godzinę, co trening na siłowni? Być może uda Ci się go zrobić przed lub po nim?

Brak czasu to żadna przeszkoda

Wielu osobom wydaje się również, że aktywność fizyczna wymaga od nas sporej ilości czasu wolnego. Nie do końca jest to prawda. Równie skuteczny jest krótszy, trwający na przykład 30 minut trening, lecz nieco intensywniejszy, wykonywany kilka razy w tygodniu.