4 popularne wyzwania fitness, których możesz się podjąć w domu

185
Rate this post

Marzy Wam się szczupła sylwetka, ale nie macie ochoty ćwiczyć na siłowni? Wypróbujcie cieszące się w ostatnim czasie ogromną popularnością wyzwania fitness! Bez obaw – każde z nich bez przeszkód wykonacie w domowym zaciszu, a dzięki wsparciu innych uczestniczek, które dzielą się swoimi spostrzeżeniami i efektami w Internecie, zyskacie motywację do codziennych ćwiczeń. 

Killer ABS z Jillian Michaels

To wyzwanie fitness składa się z trzech poziomów. Każdy z nich trwa około trzydzieści minut – zaczyna się rozgrzewką, następnie przychodzi pora na właściwe ćwiczenia, a na sam koniec wykonuje się rozciąganie. Trening podzielony jest na cztery tak zwane rundy, nazywane także obwodami. Jeden obwód to pięć ćwiczeń, które powtórzyć należy dwa razy. Do wykonywania tego wyzwania potrzebować będziemy jedynie maty do ćwiczeń oraz hantelków.

28 day fitness challenge

W skład wyzwania wchodzi dwadzieścia pajacyków, pięć pompek, dwadzieścia przysiadów, piętnaście brzuszków, dziesięć wyskoków z przysiadu, pięć pompek, dwadzieścia przysiadów, piętnaście brzuszków oraz jedna minuta WallSit. Ćwiczenia wykonuje się przez cztery tygodnie. W tygodniu pierwszym wykonujemy cały zestaw ćwiczeń przez siedem dni w tygodniu. W tygodniu drugim również ćwiczymy siedem dni w tygodniu, lecz tym razem cały zestaw powtarzamy dwa razy. Tydzień trzeci rozpoczyna się od dnia odpoczynku, po którym przez sześć dni wykonujemy trzykrotnie zestaw ćwiczeń. W tygodniu ostatnim pierwszy dzień to odpoczynek, a następnie sześć dni, w którym każdego z nich zestaw powtarzamy cztery razy. Cały zestaw ćwiczeń powinien nam zająć od pięciu do ośmiu minut.

30 day squat challenge

Wyzwanie o popularnej polskiej nazwie „Sexy pośladki w 30 dni”. To wyzwanie fitness polega na regulanym i systematycznym ćwiczeniu przysiadów. Z treningu na trening ilość przysiadów, które należy wykonać zwiększa się i wyzwanie staje się co raz trudniejsze. Pierwszy dzień to 50 przysiadów, kolejny 55, a 3 dzień to 60 przysiadów. Dopiero po czwartym dniu następuje przerwa. Wyzwanie kończy się zrobieniem 250 przysiadów. Dość sporo ale jędrne okrągłe pośladki są tutaj nagrodą za wysiłek.  Należy do końca wytrzymać wyzwanie a twoja pupa nabierze seksownej krągłości. Możesz pobrać kalendarz pomagający w motywacji w serwisie fit-challenge. Kalendarz powiesisz np. na lodówce. Możesz też użyć wirtualnego kalendarza fitness.

Wyzwanie plank

Plank (nazywany również deską) to ćwiczenie izometryczne, w którym pozycją podstawową jest podpór przodem na przedramionach (wygląda to jak nieruchoma pompka). Wyzwanie to opiera się o wykonywanie go przez trzydzieści dni i systematyczne wydłużanie czasu ćwiczenia. Zaczynamy od piętnastu sekund i kończymy na pięciu minutach. Przed rozpoczęciem treningu konieczna jest rozgrzewka, która pomoże nam zapobiec bólom pleców. Na początku trwać może ona dłużej niż samo ćwiczenie. Ważna jest także prawidłowa technika wykonywania deski – nie powinnyśmy przeginać tułowia ani w dół ani w górę. Tułów, głowa oraz nogi tworzyć powinny prostą linię. Brzuch natomiast, należy wciągnąć i mocno napiąć oraz skupić się na napięciu mięśni bicepsów oraz ud. Po sześciu dniach ćwiczeń niezbędny jest jeden dzień regeneracji.

Wiele kobiet wykonuje po kolei wyzwania fitness. 1 miesiąc 28 day fitness challenge w następnym 30 day squad challenge.  To jest właśnie styl życia fitness.