Jak zmotywować się do ćwiczeń fitness w domu?

772
5/5 - (1 vote)

Coraz większa część z nas ze względu na brak czasu czy funduszy decyduje się na wykonywanie ćwiczeń fitness w domu. Często jednak, ze względu na brak trenera, trudno jest nam się zmotywować do kolejnego treningu. Oto kilka wskazówek, które pomogą nam ponownie nabrać chęci na ćwiczenia w domu.

Bardzo ważny jest zarazem wygodny, jak i dobrze dopasowany strój do ćwiczeń. Dzięki temu, że nie będzie on krępował naszych ruchów, wykonywanie ćwiczeń stanie się znacznie przyjemniejsze. Zdecydujmy się także na ubranie, w którym czujemy się atrakcyjnie – sprawi to, że widząc swoje odbicie w lustrze, które z treningu na trening nabierać będzie coraz bardziej wysportowanego wyglądu, nie będziemy chciały opuścić kolejnego treningu.

Równie istotne są małe nagrody za osiąganie kolejnych wyników. Oczywiście nie chodzi tutaj o porcję ciasta czy wizytę w pizzerii, lecz wymarzoną sukienkę czy wyjazd do SPA. Tego typu nagroda stanowi świetny motywator do kolejnych treningów i osiągania coraz lepszych wyników.

Do ćwiczeń fitness w domu zmotywować mogą nas także zdjęcia osób przed rozpoczęciem treningów i po osiągnięciu wymarzonych rezultatów. Warto oglądać je w szczególności w dni treningowe – wówczas znacznie łatwiej będzie nam się zmotywować do wytężonego wysiłku fizycznego.

Niezwykle istotne jest również właściwe podejście do treningów fitness. Postarajmy się uczynić je elementem codziennego życia i ćwiczmy jedynie na kilka tygodni przed wakacjami czy ważną imprezą lecz cały rok, by bez względu na porę roku i okoliczności móc cieszyć się piękną, wysportowaną sylwetką. Jeżeli nie możemy zmobilizować się do określonej formy aktywności fizycznej – zmieńmy ją na inną. Szukajmy tak długo, aż znajdziemy ćwiczenia, których wykonywanie będzie nam się kojarzyło z przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Ważne jest również z jakiej formy ćwiczeń chcemy korzystać. Masz naprawdę szeroki wachlarz możliwości na fitness w domu.

Warto także połączyć ćwiczenia fizyczne z przyjemnym, odprężającym nas rytuałem. Może być to na przykład długa, aromatyczna kąpiel po zakończonym treningu czy odcinek ulubionego serialu.

Każdego z nas motywuje coś innego. Dlatego też warto opracować swoją własną listę motywacyjnych bodźców i stosować ją za każdym razem, gdy nie mamy ochoty na kolejny trening.