Jak zmotywować się do porannych ćwiczeń – Poznaj 5 sprawdzonych sposobów

190
Rate this post

Poranne ćwiczenia posiadają cały szereg korzyści. Nie ma znaczenia czy będą to ćwiczenia w domu, w klubie fitness czy w plenerze. Z pewnością sprawiają, że w ciągu dnia jesteśmy bardziej produktywni i pobudzeni, a co więcej, pobudzają metabolizm gwarantując znacznie lepsze spalanie kalorii. W jaki sposób pokonać poranną senność i zmotywować się do ćwiczeń o wczesnej porze?

1. Umieszczenie budzika na drugim końcu pokoju

Macie problemy z porannym wstawaniem? Sprawdzony sposób to umieszczenie budzika na drugim końcu pokoju – zmusi nas to do wstania z łóżka, a wówczas już o wiele łatwiej będzie nam wziąć szybki prysznic, ubrać się i rozpocząć trening. Gdy za budzik służy nam ulubiona piosenka, warto, by był to energetyczny, pobudzający nas do działania utwór.

2. Motywacja do ćwiczeń dzięki partnerowi

Równie dobrym sposobem na poranną motywację do ćwiczeń jest znalezienie partnera. Jeżeli umówimy się z chłopakiem czy przyjaciółką w konkretnym miejscu i o ustalonej porze, znacznie trudniej będzie nam się wymigać od wspólnego treningu.

Jeżeli nie udało Ci się namówić nikogo z bliskich do wspólnego treningu, poszukajmy towarzystwa na forach internetowych lub siłowni, do której uczęszczamy. Umówienie się większą grupą na wspólne ćwiczenia to świetny motywator do aktywnego rozpoczęcia dnia.

3. Przygotuj sobie strój do ćwiczeń

O wiele łatwiej będzie udać nam się na poranny trening, jeżeli wieczorem przygotujemy strój do ćwiczeń i cały niezbędny sprzęt. Dzięki temu nie będziemy musieli szukać go rano i pośpimy kilka minut dłużej.

4. Przemyśl plan awaryjny

Warto także mieć plan awaryjny na wypadek zaspania, śnieżycy czy zepsutego samochodu. Doskonale sprawdzą się tutaj treningi w postaci filmików, których w sieci znajdziemy całe mnóstwo. Jeżeli na trening zamiast godziny pozostało nam 30 czy 20 minut, wykonajmy np. ćwiczenia w domu mimo wszystko, lecz w skróconej wersji.

Pamiętajmy, że lepsze są krótsze ćwiczenia niż żadne.

5. Zawsze się nagradzaj

Bardzo ważne są także małe nagrody, które warto zafundować sobie po treningu. Może być to zarówno ulubiony, owocowy koktajl czy aromatyczna kawa. Starajmy się nie nagradzać czekoladą  bo poranne ćwiczenia stracą swój sens.