3 porady na szybkie schudnięcie z brzucha

248
Rate this post

Płaski brzuch to marzenie każdej kobiety. Niestety, u wielu z nas on jest miejscem, z którego tkanka tłuszczowa znika na ostatnim miejscu. Nie istnieje oczywiście jeden sprawdzony sposób na odchudzenie wyłącznie brzucha – na proces ten patrzeć musisz bardziej kompleksowo. Aby osiągnąć sukces, musisz wprowadzić w życie 3 podstawowe porady.

Odpowiednia dieta

Nawet jeżeli intensywnie trenujesz mięśnie brzucha i stopniowo stają się one coraz twardsze i silniejsze, jeżeli znajduje się tam nadmiar tłuszczu, nie będą one widoczne. Co za tym idzie – niezbędne będzie zredukowanie poziomu tkanki tłuszczowej. W Twoim jadłospisie znaleźć powinny się produkty bogate w niezbędne witaminy, białka, tłuszcze oraz węglowodany. Staraj się wybierać te naturalne i w jak najmniejszym stopniu przetworzone. W razie możliwości, jak najczęściej gotuj w domu. Unikaj produktów zawierających puste kalorie takich, jak fast foody, słodycze czy gazowane napoje. Nie zapominaj o zbilansowanym posiłku przed i po treningu.

Zamiast ilości – jakość

Ważne jest nie tyle to, ile brzuszków wykonasz, lecz w jaki sposób. Podczas wykonywania tego ćwiczenia przy każdym powtórzeniu mocno spinaj mięśnie brzucha w punkcie maksymalnego zgięcia. W przeciwnym wypadku nie uzyskasz pożądanych efektów. Wykonując ćwiczenia na brzuch, pamiętaj również o mięśniach skośnych oraz zębatych.

Odpowiedni dobór ćwiczeń

Przykładowy trening na mięśnie brzucha składać może się z 3 ćwiczeń, wykonywanych trzykrotnie, każdorazowo po 12 razy z 60 sekundowym odstępem pomiędzy obwodami. Pierwsze ćwiczenie to unoszenie miednicy w leżeniu na plecach, drugie – skłony tułowia z nogami w górze, trzecie natomiast – unoszenie miednicy w leżeniu bocznym.