Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając śniegowce?

219
Rate this post

Gdy nasypie śniegu po kolana, to niestety niewygodnie się chodzi. Pomocne może się okazać właściwe obuwie. Najlepszym wyborem będą oczywiście śniegowce. Jak wybrać odpowiednie śniegowce? Wybór powinien być odpowiednio przemyślany. Dzięki temu będą nam służyły w naprawdę trudnych warunkach. Śniegowce muszą być ciepłe oraz wodoodporne.

Odpowiednie wnętrze śniegowców

Do śniegowców damskich przekonuje się coraz więcej osób. Nie ma co się dziwić, gdy zapoznajemy się z wieloma argumentami znajdującymi się w poniższym artykułem https://styl.fm/newsy/545393.dlaczego-sniegowce-damskie-to-dobry-wybor.

Niektóre osoby mają problem z wyborem odpowiednich śniegowców. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Pierwsza kwestia to odpowiednia wkładka. Jaka powinna być? Wkładka w śniegowcach może być filcowana. Najważniejsze jest jednak to, aby była gruba. Filcowa włóknika to trwały materiał, a do tego bardzo tani. Poza tym filc odprowadza dosyć dobrze wilgoć. W takich bytach wkładki mają z jednej strony termiczną izolację, dzięki której udaje się zatrzymać ciepło. Takowe wkładki wkłada się zawsze srebrną stroną do dołu. Będzie nie tylko izolowała stopę od samej temperatury podłoża, a do tego zapewni ciepło.

Inny rodzaj wkładek to wkładki wełniane. Są na pewno to wkładki droższe. Mimo to niektórzy producenci decydują się na skorzystanie z nich. Ich zaletami są ich odpowiednie właściwości termoizolacyjne. Nawet gdy czekają nas długie wędrówki, to nie będzie nam zimno.

Samo wnętrze butów ma niezmiernie ważne znaczenie. Musi nam zapewniać sporo ciepła, a do tego chronić przed poceniem się stopy. Wykonane może być z bawełny, z domieszką wełny, a także może być wykonane z materiałów syntetycznych. Materiały naturalne zapewniają zdecydowanie lepsze odprowadzenie wilgoci.

Odpowiednia zewnętrzna warstwa

Skoro zwróciliśmy uwagę na środek śniegowców, to musimy także skoncentrować się na ich stronie zewnętrznej. Powinna to być na pewno wodoodporna warstwa. Nie powinno zabraknąć membrany. Dzięki niej buty są wiatroodporne oraz wodoodporne. Stopa wówczas nie jest narażona na wyziębienie. Zewnętrzna warstwa jest najczęściej ogumowana w połowie. Poza tym zapewnia nam wodoodporność. Takowe buty są na pewno łatwiejsze do utrzymywania w pełnej czystości. Tę warstwę wystarczy jedynie przetrzeć ścierką.

Nie bez znaczenia jest również podeszwa. Powinna być ona grubsza, aby móc zapewnić izolację od podłoża. Bardzo ważne znaczenie ma także antypoślizgowość. Zapewnia nam to bezpieczeństwo podczas wędrówek zimowych. Dobrą przyczepność ma podeszwa kauczukowa.

Na sam koniec wspomnijmy, że śniegowce występują najczęściej konkretnie w dwóch rodzajach. Są to buty wysokie oraz buty niskie. Do użytku codziennego wystarczą śniegowce, które to sięgają za kostkę. Zaś na wędrówki dłuższe, wybierzmy wyższe śniegowce. One będą o wiele lepiej chroniły, a do tego zabezpieczały przed wilgocią, a także przed przeszywającym zimnem.

Na pewno uda się nam wybrać takie, które spełnią wszelkie nasze oczekiwania.

Poprzedni artykułSkąd się biorą wzdęcia?
Następny artykułW walce z alergią pokarmową
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com