Jak schudnąć leżąc na plaży?

180
Rate this post

Samo leżenie na plaży oczywiście nie wystarczy. Zdrowa dieta i nagrzewanie się w słońcu może jedynie pomóc. Promienie słoneczne docierające do naszej skóry powodują wydzielanie witaminy D. To właśnie ta witamina ma właściwości, które pomagają w odchudzaniu i utrzymaniu szczupłej sylwetki.

Wytwarzanie witaminy D na słońcu

Nasz organizm potrafi sam wytwarzać  witaminę D. W uproszczeniu – odpowiednie receptory znajdujące się w skórze człowieka przyjmują słońce i wydzielają tą witaminę.

Leżenie na słońcu już przez ok 20 minut  powinno wystarczyć, żeby dostarczyć organizmowi odpowiednie ilości witaminy D.

Witamin D i odchudzanie

Witamina D pomaga wchłaniać wapń, a ten z kolei jest bardzo dobrym mikroskładnikiem dla osób odchudzających się. Tak więc połączenie witaminy D i dieta bogata w Wapń odpowiada na pytanie “Jak schudnąć”.

Dzięki witaminie D zmniejszysz poziom kortyzolu. Jeżeli masz stresującą pracę ale zadbasz o dietę bogatą w witaminę D unikniesz  tycia w okolicy pasa. Tym samym przy takiej pracy warto zadbać, żeby chociaż w weekendy wyjść na słońce.  O tym jak negatywne skutki na odchudzanie ma zły poziom kortyzolu pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów

Zdrowe odżywianie z witaminą D.

Prawidłowy poziom witaminy D  dba o to, żeby organizm wydzielał odpowiednie ilości leptyny. W skrócie – leptyna to chormon który daje znak twojemu mózgowi, że już jesteś najedzony(a). Naukowcy udowodnili, że dostarczanie organizmowi właściwej ilości witaminy D i wapnia kontroluje twój apetyt.

Poza słońcem jest wiele potraw które podnoszą poziom witaminy D w organizmie, ale o tym w kolejnym artykule