Jak wcześniej wstać?

325
Rate this post

Jak wcześniej wstać?

Już dawno temu oduczyłam się mówienia, że nie mam czasu. Wiem, że każdy z nas ma dokładnie tyle samo minut do wykorzystania każdego dnia. Nikt nie dostaje ich więcej, ani mniej. Czasu zatem wszyscy mamy tyle samo (choć nie zawsze oznacza to, że mamy go pod dostatkiem). Tak więc nie ma sensu mówienie, że ktoś ma więcej albo mniej czasu. Po prostu każdy z nas decyduje się na to, aby inwestować go taką, a nie inną działalność.

Z drugiej strony – już od dłuższego czasu chodziła mi po głowie myśl, że jeśli tylko uda mi się wstawać choćby godzinę wcześniej – to jest kolejna godzina więcej, którą mogę wykorzystać na wszystkie te sprawy, które musiałam od jakiegoś czasu odkładać. Z doświadczenia wiedziałam, że kładzenie się godzinę wcześniej nie ma większego sensu – jestem wtedy zbyt zmęczona, by faktycznie zrobić coś sensownego.

Co więcej – wieczorem nie mogę zbytnio zastosować żadnych odpowiednich środków pobudzających. Pisząc „środki pobudzające” mam na myśli yerba mate. Już dawno zorientowałam się, że jest to najlepszy sposób na to by pobudzić się odpowiednio. Co więcej – po yerba mate odczuwam nie tylko pobudzenie fizyczne, ale także i umysłowe.

I właśnie do wcześniejszego wstawania postanowiłam wykorzystać właściwości yerba mate. Wystarczy, że na noc przygotuję susz i wodę w termosie do zalania mate. Rano po wyłączeniu budzika zalewam susz i… idę dalej spać. Jednak z parującą yerba mate w pokoju to jest niewykonalne. Zapach mate zdecydowanie pobudza do życia i sprawia, że całkowicie naturalnie budzę się i mam energię do tego, by rozpocząć dzień nieci wcześniej niż dzisiaj. Bardzo szybko takie poranne zaparzanie yerba mate weszło mi w nawyk, a ja dzięki temu zyskałam kolejną godzinę do tego, by przeżyć dzień, tak jak chcę.

Poprzedni artykułKuchnia domowa
Następny artykułTajemnice słodkiej reklamy
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com