3 proste sposoby jak nie zwątpić przy odchudzaniu

171
Rate this post

Każda kobieta czuje się dobrze w swoim ciele wówczas, kiedy wygląda jak gwiazda filmowa, lub kiedy jej uroda tylko w niewielkim stopniu odbiega od odpowiednio przyjętych kanonów. Nie wszyscy jednak mogą w taki łatwy sposób utrzymać ładna figurę, jedni może są chorzy, inni tyją podczas ciąży i potem nie mogą wrócić do formy.

Musimy jednak zawsze pamiętać o tym, żeby nigdy nie zostawiać działania na późniejszy czas, ale brać się od razu za spalanie tłuszczu, bo dzięki temu nasze zdrowie przecież może bardzo wiele zyskać. Odchudzanie to czasami długa droga. Jak się nie poddawać i nabierać samemu motywacji.

1. Na pierwszym miejscu prawidłowe odżywianie i ruch.

Zanim zaczniesz zadawać sobie pytanie jak schudnąć może lepiej na samym początku pomyśleć i zadbać o zdrowe żywienie. Sami wiemy doskonale, jak bywa z tym traceniem na wadze. Z jednej strony może i odchudzanie daje nam po czasie takie efekty, o jakich każdy z nas marzy, ale znowu z drugiej strony przecież wiemy dobrze o tym, że to jest długa i ciężka droga. Trzeba i mniej jeść i stosować odpowiednie diety, a do tego jeszcze uprawiać przeróżne sporty, zawsze daje to lepszy efekt. Zawsze pamietaj tylko o dwóch rzeczach i na nich się skoncentruj. Dobrze gotuj i ruszaj się. Jeżeli nie masz na coś ochoty spróbuj innej potrawy, w internecie znajdziesz mnóstwo przepisów. Jeżeli nie chce ci się ćwiczyć, chociaż wyjdz na spacer. Jak masz iść biegać a nie masz ochoty lepiej przejść 2 km niż leżeć i mówić jak się nie chce.

2. Motywuj się bo to twoje zdrowie

Sami wiemy dobrze, że przecież niektórych, tych o słabszych nerwach odchudzanie naprawdę z czasem dobija i męczy. Nie widzą od razu rezultatów i wątpia w to, co robią. Traci się wtedy motywacje i nie pamięta o celu. Musimy przypomnieć sobie o tym , że to nasze zdrowie jest dla nas najważniejsze i to właśnie ta myśl powinna nas mobilizować do tego, żebyśmy mogli sobie spokojnie spadać z naszej wagi.

3. Przypominaj sobie że lepiej się czujesz

Po przejściu na zdrowy tryb życia poczujesz bardzo szybko jak dobrze się czujesz. Później zaczynasz się przyzwyczajać i zapominasz o tym. Kiedy przyjdą chwile zwątpienia właśnie to musisz pamiętać. Przypomnij sobie że to właśnie dobre odżywianie i np ruch na świeżym powietrzu i sport poprawia twoje samopoczucie. Jest to też spowodowane biologiczną poprawą organizmu. Nie tylko twoją psychiką. Od razu poprawi się drożność wszelkich kanalików w naszym organizmie, także żył, poza tym odciążymy sobie nasze własne stawy, a to dla organizmu znaczy wiele. Po zdrowym odżywianiu i przeprowadzeniu kilku trenigów nawet prostej Tabaty poczujemy jakby ulgę. Efekty zdrowotne na pewno nas zaskoczą, ale oczywiście tylko pozytywnie, a  przecież nam naprawdę właśnie o to chodzi. Czasami, jak sami wiemy, i widzimy warto jest podjąć się nawet jakiegoś ciężkiego działania, żeby potem móc cieszyć się z efektów, jakie ono zza sobą niesie.

Poprzedni artykułZapach mandarynek i ich właściwości zdrowotne.
Następny artykułSencha
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com