3 sposoby jak znaleźć motywację do odchudzania

221
Rate this post

Marzysz o szczupłej sylwetce, ale wciąż nie udaje Ci się schudnąć? Bardzo możliwe, że masz problemy z motywacją. Jak skutecznie zmobilizować się do ćwiczeń i zdrowej diety?

Nie masz planu nie wiesz czego chcesz

Pierwszy błąd popełniany przez wiele z nas to działanie bez ustalonego z góry planu działania. Przeważnie wygląda to tak, że dowiadujemy się o nowym, innowacyjnym treningu czy diecie cud, wprowadzamy je w życie z ogromnym optymizmem czy motywacją lecz po kilku dniach dopada nas syndrom tak zwanego „słomianego zapału” i tracimy chęci. By osiągnąć sukces niezbędne będzie wyznaczenie sobie konkretnych celów. Dlatego też, zanim przejdziemy do działania, odpowiedzieć musimy sobie na następujące pytania: jak chcemy wyglądać? Ile chcemy schudnąć? O ile centymetrów chcemy żeby zmniejszyły się nasze wymiary? Jakie posiłki będziemy spożywać w ramach naszej diety? Które składniki definitywnie wyeliminujemy z naszego jadłospisu? Zapisywanie tego typu informacji jedynie pozornie wydaje się niepotrzebne. Z czasem zdamy sobie sprawę, że osiągnięcie celu jest znacznie łatwiejsze gdy działamy według określonego harmonogramu.

O swoich celach opowiedź znajomym

Bardzo dobrze działa również powiedzenie najbliższym o naszych planach. Poprośmy naszych najbliższych, by w najbliższym czasie nie kupowali nam żadnych słodyczy czy niezdrowych, słonych przekąsek i starały się wspierać nas emocjonalnie oraz wierzyć w nasze siły. Może akurat w ten sposób uda nam się namówić naszego chłopaka czy przyjaciółkę na zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych i walkę ze zbędnymi kilogramami? Ta sztuczka działa też na zasadzie konsekwencji. Ta cecha jest jedną z najbardziej docenianych u innych ludzi. Jeżeli opwiesz o tym swoim znajomym np facebooku to będzie ci głupio lub niezręcznie zrezygnować z czegoś co chciałaś dokonać. Przecież niewypada być nieonsekwentym , nieprawdaż ?

Poszukaj ludzi z tymi samymi planami

Jeżeli nikt z naszych znajomych nie planuje się odchudzać, postarajmy się znaleźć osoby o planach zbliżonych do naszych na przykład w Internecie – istnieje cała masa forów internetowych, na których osoby takie jak my dzielą się spostrzeżeniami i udzielają sobie wsparcia. Dzięki temu poczujemy, że nie jesteśmy same, a co więcej zyskamy ogromną motywację do działania i poznamy nowych ludzi.

Odpowiadająć na pytanie „jak znaleźć motywację do odchudzania” trzeba w każdym przypadku spojrzeć indywidualnie. Każda osoba ma inne potrzeby i zupełnie co innego może powodować że Ty będziesz trwać w postanowieniach a co innego twoja koleżanka znajoma. Są jednak ogólne zasady które trzeba zawsze spróbować na sobie. Zostaw w komentarzu co najlepiej ciebie motywuje. Opowiedź też w jaki sposób opowiedziałaś kiedyś komuś o swoich postanowieniach. Nie koniecznie postanowieniach fitness czy związanymi z odchudzaniem.

Poprzedni artykułLiczenie kalorii
Następny artykułZespół napięcia przedmiesiączkowego
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com