5 sposobów na motywację Małgorzaty Śniosek

227
Rate this post

Motywacja – to Twój klucz do sukcesu!!! Jeżeli bardzo czegoś pragniesz to pamiętaj , że osiągniecie danego celu zależy w 90% od Ciebie i tylko Ciebie !!! A jedyne 10% to inne czynniki zewnętrzne ,które pomogą Ci w uzyskaniu tego celu.

Na początku Twoja motywacja będzie z pewnością bardzo wysoka, będziesz pełna zapału, energii, pozytywnego nastawienia. Nie pozwól jednak by brak zauważalnych efektów, w krótkim czasie spowodował niechęć ,a w konsekwencji rezygnację z podjętego zadania.

Jak się motywować by nie zrezygnować?? Oto kilka sposobów , które sama stosuję na co dzień

1. Cel

Po pierwsze wyznacz sobie cel , na którym Ci zależy najbardziej. Ważne by był to tylko i wyłącznie twój CEL , nie przyjaciółki, czy gwiazdy showbiznesu , która właśnie pochwaliła się podjęciem nowego wyzwania na portalu społecznościowym  .

Zanim zaczniesz coś robić zastanów się nad tym co „TY” chcesz osiągnąć. O wiele łatwiej jest być zmotywowanym, gdy wiesz jaki ma być efekt Twojego działania.

Jak to zrobić?  Wyznacz sobie cel , który jest ambitny , ale możliwy do zrealizowania przez Ciebie. Wyznacz sobie czas na jego realizację , tak by małymi krokami móc do niego zmierzać. Gdy zauważysz, że wyznaczone zadanie jest zbyt trudne do zrealizowania na danym etapie, nie rezygnuj z niego!! Po prostu spróbuj podzielić swój główny cel na kilka mniejszych , które pozwolą Ci na jego osiągnięcie.

2. Wizualizuj sobie cel

Przynajmniej raz dziennie spróbuj wizualizować sobie swój cel. Brzmi tajemniczo?? Nic prostszego. Wystarczy , że poświęcisz 5 min w ciągu dnia na wizualizację efektu twojego działania. Wyobraź sobie swój cel i przeanalizuj go dokładnie. Wyznacz sobie drogę jaką chcesz go osiągnąć, po czym małymi krokami zbliż się do celu i w konsekwencji do jego osiągnięcia. Pozwól sobie na odrobinę  fantazji i wyobraź sobie jak będziesz się czuła gdy go już osiągniesz? Jak będziesz wyglądać? Uwierz , że to tak niewiele , a sprawi że pozytywne emocję , które są z tym związane nie pozwolą Ci zrezygnować z Twojego wyzwania

3. Bądź pozytywnie nastawiona do działania i samej siebie.

Zaakceptuj siebie już teraz, na etapie w którym obecnie się znajdujesz. Pozytywne myślenie zawsze przywołuje pozytywne zdarzenia 😉 Nie szukaj wymówek tłumacząc sobie , że to nie dla Ciebie, że nie potrafisz – to bzdura!!! Każda wymówka jest dobra by nie podjąć działania. Idąc na siłownie nie sugeruj się poziomem wytrenowania i wyglądem innych. Ty jesteś na początku tej drogi , a osoby które tam spotykasz zazwyczaj mają już ten etap za sobą. Nikt nie jest od razu specjalista w danej dziedzinie. Potrzeba czasu, , zdobycia wiedzy i doświadczenia. A jestem przekonana , że za jakiś czas ty sama staniesz się przykładem i wzorem do naśladowania dla innych , którzy dopiero rozpoczną swoją drogę. UWIERZ W TO!!! UWIERZ W SIEBIE!!!

4. Otoczenie które Cię wspiera

Otaczaj się ludźmi , którzy będą wspierać Twoje działania. Nic nie motywuje bardziej niż akceptacja i wsparcie drugiej osoby. Każdy z nas czasem potrzebuję kogoś, kto będzie nas wspierał i dyscyplinował do działania, może to być Twoja przyjaciółka, partner czy trener, z którym zdecydujesz się podjąć dane wyzwanie.  Każdy pragnie by jego wysiłek i starania były doceniane i dostrzegane. Takie wsparcie jest bardzo istotne, zwłaszcza gdy same zaczynamy wątpić w sens podjętego zadania.

 

5. Nagroda

Nagradzaj się 😉 Tak właśnie!!! Jest to bardzo pomocne w dążeniu do celu. Pomyśl jak wynagrodzisz sobie swój wysiłek? Czy to będzie nowa sukienka? Wymarzone wakacje ,na których będziesz mogła pochwalić się swoją świetną sylwetką? Warto się nad tym zastanowić, bo z pewnością stanie się to dla Ciebie doskonałą motywacją. W końcu każdy znasz lubi być nagradzany za ciężką pracę, więc czemu masz sama tego nie zrobić 😉

Poprzedni artykułŚwięta w wersji light
Następny artykułZupy a odchudzanie
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com