Dietetycy i Poradnia dietetyczna czy warto?

202
Rate this post

Chcąc zająć się odchudzaniem na pewno kilka razy zastawiałeś się, zastanawiałaś czy warto skorzystać z poradni dietetycznej. Czy będzie to Warszawa, Poznań czy mniejsze miejscowości specjalistów tego typu nie brakuje. Problem jest w tym, że nie wielu ludzi jest przekonanych, że jest to dobre rozwiązanie. Jeżeli wahasz się w podjęciu decyzji czy udać się do dietetyka lub nie wiesz jak zacząć odchudzanie to ten artykuł jest dla ciebie.

Poradnia dietetyczna i specjaliści od zdrowego odżywiania to na prawdę dobry pomysł dla osób które chcą schudnąć. W tym wpisie znajdziesz zalety wykupienia porad u dietetyka.

Kilka wizyt u specjalisty :

  • pozwoli naprowadzić cię na dobrą drogę jak zdrowo się odżywiać
  • co powinieneś/powinnaś jeść.
  • dietetycy ułożą ci odpowiednią dietę
  • specjalista wskaże błędy które popełniasz.

Również sporo się nauczysz o zdrowym odżywianiu. Im więcej wizyt wykupisz lub im lepszego dietetyka trafisz tym więcej wiedzy zdobędziesz.  Jednak ten sposób na schudnięcie ma swoje wady. Im więcej wizyt wykupisz tym drożej cie będzie to kosztowało. Szukanie dobrego dietetyka też pochłonie więcej pieniędzy.

Patrząc z drugiej strony zdobywanie wiedzy specjalistycznej zajmuje sporo czasu. Jeżeli chciałbyś sam na własną rękę się odchudzać bez potrzebnej wiedzy dużo czasu zajmie ci uczenie się na własnych błędach. Mimo tego, że za wizytę u specjalisty płacisz i każda wizyta w poradni dietetycznej kosztuje oszczędzasz sporo czasu. Musisz obliczyć koszty i straty. Kosztuje cię to gotówkę ale nie tracisz czasu.

Dodatkowo specjaliści w poradniach dietetycznych mogą wysłać cię na inne badania medyczne. Usługi takie jak pobranie krwi i analiza nie jesteś w stanie wykonać sam w domu. Warto wtedy skorzystać z laboratorium jakie posiada poradnia dietetyczna.

Dietetycy i Poradnie dietetyczne  – dodatkowe usługi

Na rynku można się spotkać też z innymi wartymi uwagi usługami poradni dietetycznych.

  • Zakupy z dietetykiem
  • Gotowanie z dietetykiem
  • Pomoc psychologiczna
  • Motywowanie

Pomoc w doborze produktów na zakupach może otworzyć ci oczy na sposób w jakim się odżywiasz. Pod nadzorem dietetyka robisz zakupy w swoim ulubionym sklepie czy supermarkecie. Dietetyk wskazuje ci błędy które zazwyczaj popełniasz przy doborze produktów. Podobne korzyści daje gotowanie z dietetykiem.

Czasami największymi problemami  w zachowaniu szczupłej sylwetki u kobiet lub w pozbywaniu się brzucha u mężczyzn są kwestie psychologiczne. Brak motywacji, zmęczenie psychiczne związane z osłabieniem organizmu itd.  Może warto skorzystać wtedy z rozmowy z osobą która pomoże ci się pozbyć problemów z twoim nastawieniem do odchudzania .