Motywacja do stosowania diet

252
Rate this post

Jeśli przechodzisz przez przeszkodę to jest Ci trudno. Momentami masz chęć zawracać i pozostawić drogę jaką udało Ci się pokonać jako rozpoczęty wysiłek, niezakończony sukcesem. W takiej chwili potrzebujesz dodatkowego bodźca pozwalającego iść dalej. Jak możesz się skutecznie zmotywować przy stosowaniu diet? Co da Ci siłę do walki z własnymi słabościami?

Skoro zaczynasz stosować diety chcesz osiągnąć jeden cel – chcesz schudnąć. Myśl o swoim sukcesie często – wyobrażaj sobie Twoją nową sylwetkę, zazdrosne spojrzenia znajomych i uśmiech na własnej twarzy po pokonaniu długiej drogi odchudzania. Częste myślenie o sukcesie da Ci bardziej przejrzystą wizję Twojego celu, czegoś do czego dążysz. Napisanie celu też może pomóc, jednak dla naszego umysłu obraz jest znacznie silniejszy niż linijka tekstu.

Poszukaj wśród znajomych osób które się odchudziły. Porozmawiaj z nimi i o ich sposobie na odchudzanie, ich trudnościach i walce. Staraj się im dorównać lub nawet ich pokonać. Skoro on lub ona potrafi to ja też! Tak Ty też potrafisz schudnąć tylko musisz w sobie odkryć siłę pchającą Cię do celu.

Zapisuj swoje postępy! Jeśli sukcesywnie będziesz upamiętniać swoje małe zwycięstwa, wystarczy spojrzeć na „pamiętnik diety” w trudnym momencie i zastanowić się czy rzeczywiście warto porzucać te zwycięstwa tylko dlatego, że już Ci się nie chce.

Warto też dzielić się przeżyciami związanymi z odchudzaniem z bliskimi i przyjaciółmi. Oni pomogą Ci wstać, gdy się potkniesz i przypomną Ci o wyznaczonym celu. Czasami samemu trudno coś pokonać, ale pomóc innych osób może zdziałać cuda.

Pomoc innych możesz też uzyskać znajdując znajomego o podobnym celu – chcącego zredukować swoją wagę. Zacznijcie razem, dzielcie się rezultatami, nowymi pomysłami. Wzajemne odchudzanie może też obudzić chęć rywalizacji – nic tak nie motywuje człowieka jak walka z innym człowiekiem. Takich znajomych możesz również znaleźć na wielu forach dyskusyjnych. Może warto nawet założyć minibloga opisującego Twoje poczynania?

Wymienione wyżej sposoby powinny dać Ci wystarczająca energię do walki ze sobą. Jeżeli uda Ci się wymyślić coś nowego, co Ci pomaga to świetnie – im z bardziej indywidualnych sposobów korzystasz, tym są one skuteczniejsze. Chęć do działania zależy od naszego nastawienia i podświadomości. Jeśli nie jesteś tak silny, i potrzebujesz bodźców zewnętrznych nie bój się stosować drobnych metod motywacyjnych. Nie okazujesz przy tym swej słabości tylko chęć rozwoju. To bardzo ważne żeby walczyć. Walcz, a na pewno Ci się uda.