Proste wskazówki na temat codziennego odtruwania organizmu

207
Rate this post

Przekonałam się, że pacjenci, którzy wprowadzili moje proste zalecenia do codziennego życia, a następnie przeprowadzały łatwe, jednodniowe odtrucie wg mojego programu, znacznie szybciej zrzuciły niepotrzebne kilogramy. Ponadto pozbywają się licznych problemów zdrowotnych takich, jak:

 • niski popęd płciowy
 • bezpłodność
 • impotencja
 • zespół napięcia przedmiesiączkowego
 • niestrawność
 • złe wchłanianie
 • torbiele jajników
 • bóle głowy i stawów
 • nieświeży oddech
 • alergie
 • zaparcia
 • łamliwość paznokci
 • wypryski skórne
 • problemy z pamięcią
 • depresja
 • bezsenność
 • nadwaga

Ta lista jest znacznie dłuższa. Jednak najważniejsze jest to, że osoby przestrzegające moich rad dotyczących odtruwania czują się świetnie!

Poniżej znajdziecie 6 prostych zaleceń, które możecie wprowadzić do swojego codziennego życia, dzięki czemu utrzymacie swój organizm w stanie stosunkowo wolnym od toksyn. Następnie dowiecie się więcej na temat mojego jednodniowego programu odtrucia.

Pamiętaj, że nie wystarczy, że zastosujesz się do tych zaleceń raz. Muszą się one stać częścią Twojego normalnego życia.

1. Przeanalizuj poniższą listę produktów żywnościowych

Trzymaj tę listę stale pod ręką, ponieważ wskazuje ona, które produkty mają najlepsze właściwości odtruwające, a które są najbardziej toksyczne i należy ich unikać.

Najlepsze produkty odtruwające

 • soki owocowe i warzywne
 • woda
 • surowa żywność, kiełki, zielone warzywa liściaste
 • owoce, warzywa, pełne ziarno, nasiona roślin strączkowych, nasiona innych roślin

Produkty, których należy unikać

cukier

potrawy smażone

mleko krowie i jego przetwory

alkohol

kofeina

2. Kup już dziś

Sokowirówkę lub wyciskarkę do soków

Przygotowuj własne soki warzywne, takie jakie lubisz najbardziej. Nie musisz kupować najnowocześniejszego modelu, tylko taki, na jaki Cię stać. Ważne, abyś z niego regularnie korzystał/a.

Mikser

Przyda się do przygotowywania przepysznych i łatwych do strawienia koktajli.

3. Zacznij szczotkować skórę

Szczotkowanie ciała usuwa niepotrzebne substancje i toksyny z Twoich układów wewnętrznych. Spróbuj, a wkrótce poczujesz się jak nowo narodzona/y.

Kup szczotkę do ciała i zacznij jej regularnie używać. Szczotkowanie skóry na sucho przyspiesza tempo wydalania toksyn, gdyż pobudza komórki krwi i tkankę limfatyczną – dwie główne drogi fizjologicznego oczyszczania organizmu. Zabiegu tego nie należy wykonywać podczas kąpieli, tylko wtedy, kiedy skóra jest sucha. Możesz wykąpać się potem, ale nie w trakcie.

 Jak wykonywać masaż skóry na sucho

Szczotkuj ciało płynnymi ruchami, zaczynając od podeszew stóp i posuwając się w górę nóg, a następnie w górę rąk i od góry do dołu pleców. Wykonuj długie, zamaszyste ruchy w kierunku serca. Poprawia to krążenie oraz napięcie i wygląd skóry. Zawsze szczotkuj lekko i delikatnie. Omijaj skaleczenia, nabrzmiałe żyły oraz popękane naczynka.

4. Oddychaj

Sposób, w jaki oddychasz może mieć ogromny wpływ na Twoje zdrowie, gdyż tlen ma dobre właściwości odtruwające. Najważniejsze to oddychać głęboko. Większość ludzi oddycha płytko, przez co komórki, narządy i gruczoły otrzymują zbyt małą ilość tlenu, który jest dla nich niezbędny.

Przedstawione poniżej ćwiczenie oddechu ma na celu nauczyć Cię głębokiego, pełnego sposobu oddychania, które nazywa się oddychaniem przeponowym. Wypełnia ono powietrzem całe płuca. Tak powinnaś/powinieneś oddychać na co dzień. Zanim jednak oddychanie przeponowe stanie się dla Ciebie czymś normalnym, musisz poćwiczyć zgodnie z moimi zaleceniami dosłownie po kilka minut dziennie. Po opanowaniu tej metody oddychania, przekonasz się, że o wiele łatwiej jest Ci głęboko oddychać w codziennym życiu, podczas zwykłych czynności, takich jak praca, spacer, rozmowa, odpoczynek.

Ćwiczenia oddychania

 • Połóż się na plecach na podłodze w jak najwygodniejszej pozycji, na przykład ze zgiętymi kolanami lub rozstawionymi stopami. Zamknij oczy, jeśli to pomaga Ci się odprężyć.
 • Połóż jedną rękę na brzuchu, a drugą na piersi. Następnie odetchnij głęboko. Zwróć uwagę, która dłoń uniesie się najpierw. Jeśli ta znajdująca się na piersi, to znaczy, że nie wykorzystujesz w pełni możliwości swoich płuc, pozbawiając swoje komórki i narządy tlenu, który mógłby do nich dotrzeć.
 • Teraz wciągnij powoli powietrze przez nos. Policz do dziesięciu, jeśli to pomaga Ci się skupić.
 • Powoli wydaj z siebie dźwięk „uuu”, a następnie wydmuchnij resztę powietrza, najwolniej i najdelikatniej, jak potrafisz, jednocześnie lekko naciskaj na dolną część brzucha, żeby pomóc usunąć całe zastałe powietrze.
 • Wykonaj powolny wydech przez nos, trzymając jedną dłoń na brzuchu tuż poniżej pępka. Wyobraź sobie, jak wydychane powietrze rozchodzi się w płucach, dociera do żeber i boków. Przypomina to napełnianie powietrzem balonu. Kiedy wykonujesz dech, pompujesz balon i powietrze rozchodzi się do żeber, boków i pleców. Kiedy wydychasz powietrze, balon wiotczeje.
 • Kiedy wykonujesz wydech, poczuj, jak żebra przesuwają się w dół, a Twoje napięcie stopniowo znika, podczas gdy brzuch i górna część ciała opadają. Znowu powtórz dźwięk „uuu” i delikatnie wydmuchnij resztę powietrza, całkowicie opróżniając płuca. Kiedy nabierzesz większej wprawy, możesz nie wydawać tego dźwięku.
 • Podczas wykonywania tych ćwiczeń nie staraj się oddychać zbyt intensywnie. Ma to być powolne, delikatne i uspokajające ćwiczenie medytacyjne. Wyobraź sobie powolny ruch powietrza, i co najważniejsze, poczuj spokój i odprężenie, kiedy będziesz je wykonywać.

5. Rozpocznij codzienne ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia fizyczne są niezbędne do prawidłowego odtrucia organizmu. Nie proponuję Ci intensywnych ćwiczeń kulturystycznych, które wymagałyby codziennego chodzenia na siłownię. Wystarczy prosty, delikatny wysiłek fizyczny, który pomoże Twojemu ciału zachować zwinność, gibkość i młodość. Może to być stretching, szybkie spacery, marszobieg, ćwiczenia na stepie lub minitrampolinie, taniec towarzyski, dyskoteka, pływanie, jazda na rowerze, aerobik, pilates, a nawet tai chi lub karate. Najlepiej wybierz takie zajęcia, które odbywają się w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania lub takie, które lubisz najbardziej. W zasadzie każdy umiarkowany ruch, który sprawia Ci przyjemność i jest wykonywany regularnie, będzie odpowiedni. A jeszcze lepsze będą formy aktywności fizycznej, przy których porządnie się spocisz. Jeszcze lepiej, jeśli będziesz wykonywać ćwiczenia na powietrzu.

6. Pij wodę

Jednym z najskuteczniejszych płynów odtruwających jest woda niegazowana pita codziennie i regularnie (możesz pić wodę z kranu, tylko wtedy, kiedy masz filtr). Radzę wypijać 6-8 szklanek wody dziennie.

Poprzedni artykułGorzka prawda o cukrze
Następny artykuł3 zasady racjonalnego żywienia
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com