Kto chce szybko schudnąć 5 kilogramów?

174
Rate this post

Lato coraz bliżej, a Ty czujesz, że w brzuchu pojawiła się niechciana fałdka? A może niedługo masz ważną imprezę i zależy Ci, by zmieścić się w wymarzoną sukienkę? Podpowiemy Wam, jak szybko, a co najważniejsze – zdrowo, schudnąć upragnione 5 kilogramów.

Co to znaczy szybko schudnąć

Na początek zastanów się co to znaczy szybko schudnąć ? Szybko, to znaczy ile ? 2 tygodnie , 1 tydzień , 1 miesiąc a może 2 miesiące. Dla każdej osoby jest to zupełnie inny czas. Dla wielu kobiet z którymi rozmawiamy słowo „szybko” znaczyło do czasu w którym chciała zdobyć dany cel. Po dłuższej rozmowaie okazało się, że dla Marty celem jest studniówka, natomiat Ewa wyznała nam, że 20 lipca 2014 chce się pokazać na plaży i nie chce się wtydzić.

Ważniejsze od tego jak szybko jest czy zdrowo

Jest wiele materiałów, które mówią, że zdrowe odchudzanie to ok 2-4 kg miesięcznie. Jednak jest to sprawa całkowicie intywidualna. Najlepiej skonsultuj to z dietetykiem i nie ryzykuj kategorycznych diet i traktowania swojego ciała jak plastelinę.  Ważaniejsze od szybkiego chudnięcia jest zdrowe odchudzanie. Powolne bezpieczne odchudzanie uchroni cię przed.

  • uszczerbkiem na zrowiu
  • wiszącą skórą
  • powikłaniami (np niewydolność nerek w diecie Dukana)
  • wahaniami nastroju
  • efektem jojo

Jeżeli chciałabyś spróbować zacząć myśleć na temat szybkiego schudnięcia przez pryzmat tego że zdrowie jest najważniejsze przeczytaj dalej ten artykuł. Efekt jojo to zawsze największy problem podczas odchudzania, przestaw sposób myślenia, żeby tego uniknąć. Przeczytaj dalej

Pamiętasz bajkę o kopciuszku ? Wybija godnina 12 i nie ma wybacz. Zrobisz wszystko, żeby tylko dotrzymać terminu. Jak nie znasz i nie pamiętasz bajki tu jedna z wersji

12 minuta i 30 sekund zaczyna się presja czasu. Znasz to ? Zegar tyka a ty chcesz szybko schudnąć te 5 kg.

Zmień swój swój sposób myślenia.

Nie próbuj schudnąć szybko do danego czasu ale powiedz sobie, że zrzucisz na wadzę tyle ile się da. Czyli np że twoim celem to bezpieczne 5kg w ciągu dwóch miesięcy.

Ogónie twój oraganizm i zdrowie to nie coś co możesz naprawić magiczną różdzką. Zapamiętaj, że zdrowie jest najważniejsze. To, że chcesz zmieścić sukienkę na imprezę za 2tyg nie jest warte powikłań ze zdrowiem. To, że są wakacje  za 3 miesiące i chcesz się pokazać w nowym stroju kąpielowym nie jest warte efektu jojo, który przyjdzie po powrocie z wakacji.

W temacie chudnięcia nie powinno być pośpiechu. Musisz obserwować swój oraganizm. Dużo dzieje się też w twojej głowie. Nie możesz obsesyjnie próbować niemożliwego do czasu kiedy „wybije godz.12”

Jak się zabrać za odchudznie

Na początek dwa przydatne triki, które warto wprowadzić w życie i stosować na co dzień. Nie chcesz przecież, by stracone kilogramy wróciły do Ciebie po czasie ze zdwojoną siłą.
•    O tym, jak ważne w czasie odchudzania jest picie wody wie chyba każda z nas. Aby wyrobić sobie nawyk regularnego spożywania tego napoju, miej butelkę z nią zawsze przy sobie. Dla nadania smaku, możesz dodać do wody odrobinę cytryny lub kilka listków mięty. Jeżeli zależy Ci na zjedzeniu mniejszej porcji, wypij przed posiłkiem szklankę wody. Dzięki temu nie tylko będziesz mniej głodna, lecz również szybciej strawisz to, co zjadłaś
•    Bardzo ważne jest także odpowiednie podanie i celebrowanie posiłków tak, by nieco oszukać swój mózg. Obiad staraj się podawać na małych talerzach, muesli natomiast, w niewielkiej miseczce zamiast w głębokim talerzu. Dzięki temu jesteś w stanie zjeść nawet 20% mniej. Warto również w trakcie posiłku odłożyć na chwilę widelec, by dać więcej czasu impulsom z naszego brzucha na dotarcie do mózgu.

Możesz szybko schudnąć tylko jeżeli zdrowo się odżywiasz

A jak powinien wyglądać jadłospis dla osób, którym zależy na szybkim zrzuceniu kilogramów? Zamiast stosować szkodliwe dla naszego zdrowia drakońskie diety czy głodówki, staraj się jeść 5 niewielkich posiłków w odstępach około 3 godzin. Na śniadanie zjeść możesz np. owsiankę z otrąb i chudego mleka, na drugie śniadanie 2 jajka na twardo i mały kefir, na obiad pieczoną pierś z kurczaka z dodatkiem ziół i mały jogurt naturalny, na przekąskę serek wiejski, na kolację natomiast, pół wędzonej makreli.

Jest to skrót i przykład, żebyś zapoznała się zgrubnie jak może wyglądać zdrowe odżywianie. Jednak ten temat jest bardzo złożony. Najlepiej dietę i sposób odżywiania ustal z dietetykiem. Poza rozmową ze specjalistą warto zapoznać się choćby z podstawami zdrowego żywienia – zachęcamy do przeczytania artykuł z kategorii „Zdrowe odżywianie >>”

Nie ma szybkiego odchudzania bez aktywności fizycznej.

Żeby nie być niekonsekwntym – Szybko mamy tu na myśli szybciej. Samą dietą też powinnaś schudnąć jednak aktywność fizyczna tak jak ćwiczenia fitness przyspieszą cały proces. Zamiast chudnąć 5kg w 2 miesiące przyspieszysz to do 1,5 miesiąca. Pamiętaj tylko, że jest to sprawa indywidulana i nie kieruj się tu liczbami. Chcemy tylko pokazać różniecę między „szybko” a „szybciej”.

Jakie ćwiczenia warto wykonywać jeżeli chcesz szybciej schudnąć 5 kilogramów? Skup się na treningu funkcjonalnym całego ciała wykonywanym 2 – 3 razy w tygodniu z tym że każdy z dni powinien być o coraz większej intensywności. Dobrze sprawdzą się na przykład wykroki z hantlami, podciąganie nóg na piłce, wyciskanie hantli czy scyzoryk na piłce. Trening fitness jest jednak tematem, który nie da się wyczerpać w jednym akapicie. Więcej o treningach fitness przeczytasz w kategorii „Ćwiczenia fitness” >>

Mamy nadzieję że teraz zanim powiesz „chce szybko schudnąć 5 kilogramów” powiesz „chce zdrowo schudnąć 5 kilogramów”