14 korzyści picia zielonej herbaty

887
Rate this post

Wpis z jednodniowy opóźnieniem. Miały być zapiski co tydzień w czwartek jednak brak czasu mi to uniemożliwił. Dzisiaj przedstawię najważniejsze korzyści picia zielonej herbaty. Jak podaję medycyna orientalna zielona herbata ma wpływ na 61 dolegliwości. Ja postaram się przedstawić 14 najważniejszych. Zapraszam do lektury. 

 1. International Journal of Obesity podaję, że zawarte w zielonej herbacie polinefole, zwiększają przemianę materii dzięki czemu spalają kalorie i tłuszcz. Polecana jest często jako suplement diety podczas odchudzania.
 2. Zawarte w zielonej herbacie komórki EGCG (galusan epigalokatechiny) mają działanie anty nowotworowe. Jak pokazują badania niszczą one komórki bez naruszania sąsiednich.
 3. Wpływa korzystnie na nadciśnienie tętnicze i obniża znacznie zły cholesterol tym samy podnosząc dobry.
 4. Zawarte w zielonej herbacie katechiny mają działanie oczyszczające nasz organizm z toksyn. Dzięki temu będziemy się czuli zawsze świeżo.
 5. Wpływa doskonale na higienę jamy ustnej. Zawarty w niej fluor chroni nasze zęby przed próchnicą. Również dłuższe jej picie może wyeliminować nie świeży oddech.
 6. Polisacharydy i inne składniki zielonej herbaty pomaga obniżyć poziom cukru we krwi.
 7. Zielona herbata jest bogata w witaminę E, która spowalnia procesy starzenia.
 8. Przeprowadzone badania w Ameryce pokazują, że osoby pijące regularnie zieloną herbatę po 4 filiżanki dziennie znacznie mniej chorowały na bóle stawów i reumatyzm. Również zmniejsza ona objawy u osób mających tą przypadłość.
 9. Pomaga ona na bóle głowy i depresje i  alergie.
 10. Zielona herbata zwiększa naturalną odporność naszego organizmu.
 11.  Badania prowadzone w Japonii pokazały, że mężczyźni pijący regularnie zieloną herbatę mają wzrost poziomu energii o 4%.
 12.  Dzięki zawartej kofeinie zielona herbata nas pobudzi. Jednak ma ona działanie długofalowe, czyli odwrotne do kawy.
 13. Wpływa bardzo dobrze na pracę naszego serca. Pokazuję to Japonia, której społeczeństwo piję zieloną herbatę regularnie i jest tam najmniejszy odsetek zachorowalności na choroby serca.
 14. Zmniejsza ona trądzik, a także innego rodzaju wypryski.

Jak widzisz picie zielonej herbaty ma bardzo wiele korzyści. Po za świetnym smakiem jest naturalnym pomocnikiem w wielu chorobach.

Poprzedni artykuł4 sposoby na fitness w domu
Następny artykułŻywność odstresowująca
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com