Kawa na odchudzanie

203
Rate this post

Wiele osób zamiast śniadania pije kawę. Kawa wchodzi też w skład wielu odchudzających diet, stanowi pretekst do spotkania się, stawia na nogi i dla niektórych jest niebem dla podniebienia:) Czasami po kawie nie chce mi się w ogóle jeść, ale bywa też, że kawa wzmaga apetyt na słodkie dodatki, jak ciasteczka, cukiereczki. Podobno poprawia też przemianę materii.

Czy pozytywnie wpływa na odchudzanie?
Ilu badaczy, smakoszy, tylu przeciwników i zwolenników kawy. Ja należę do tych drugich, choć ostatnio staram się ją ograniczać na rzecz zielonej herbaty. Jednak sentyment do dużej czarnej z mlekiem pozostaje:)
Ostatnio natknęłam się na wiele ciekawych opinii na temat kawy.
Czy kawa zwiększa apetyt? Nie zauważyłam tego po sobie. Wg mnie kawa właśnie „zapycha” żołądek, po czym nie chce się jeść. Choć z drugiej strony kawie towarzyszą często ciasteczka, więc może jednak coś w tym jest.
A co ze spalaniem tłuszczu? Niektórzy dietetycy zaznaczają, że kawa podnosi poziom insuliny i sprzyja odkładaniu się tłuszczu, ale jednocześnie stymuluje jego spalanie. Tak, że kawa sama w sobie działa na organizm neutralnie. Wszystkiemu winne są więc znowu przekąski.
Niektórzy twierdzą, że kawa świetnie poprawia im przemianę materii. Możliwe, choć najbardziej skuteczna pod względem wpływu na odchudzanie jest jednak kawa zielona. Nie, nie popełniłam błędu. Nie chodzi o herbatę. Zielone kawy też istnieją:) Nazwę zawdzięcza kolorowi ziaren. Od zwykłej czarnej, palonej kawy różni się tym, że zawiera specjalną substancję – kwas chlorogenowy, który opóźnia przyswajanie cukrów i ich magazynowanie w postaci tłuszczu. Z tego względu kawa ta stanowi składnik wielu suplementów wspomagających odchudzanie.. Wchodzi ona w skład np. Slim Coffee.

Czym się różni Slim Coffee od kaw powszechnie znanych, oprócz tego, że zawiera ekstrakt z zielonej kawy? Przede wszystkim obecny jest w niej błonnik pokarmowy, wspomagający perystaltykę jelit, metabolizm. Oprócz zielonej kawy, zawiera również ekstrakt z zielonej herbaty. O jej korzystnym wpływie na układ pokarmowy pisałam w temacie „Zielona herbata, czy czerwona”. Ponadto składnikiem Slim Coffee jest chrom, który znacznie zmniejsza łaknienie, garcinia cambogia – ułatwiającą kontrolę apetytu i zapobiegającą odkładaniu tkanki tłuszczowej, a także ekstrakt guarany, który poprawia samopoczucie i wytrzymałość.
Myślę, że jest to jedna ze zdrowszych kaw dostępnych na rynku. Kawy zbożowe (np. Inkę, czy Cykorię) również polecam, ze względu na obecny w nich błonnik. Jednak ja się skłaniam ku Slim Coffee. Nie tylko ze względu na motywującą do odchudzania nazwę:)

Poprzedni artykułŻywność odstresowująca
Następny artykułLeczenie miażdżycy yerbą?
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com