Odchudzasz się „od jutra”?

195
Rate this post

„Od jutra się odchudzam” – to chyba jedno z najbardziej popularnych stwierdzeń dotyczących odchudzania. Powiedzcie, jaka siła tkwi w tym „od jutra”, że tyle osób powtarza je jako deklarację?:) Czy to brak odpowiedniej motywacji? Często bywa, że to „jutro” jakoś nigdy nie może nastąpić i przesuwa się o kolejny dzień…

Jeśli się odchudzać, to od dzisiaj, od teraz, od zaraz!!!

…że już dziś ciastko zjedzone, a w garnku gotuje się sosik? …że to bez sensu? Ciastko to przecież nie trucizna. Zjadłaś ciasto, to idź na długi spacer i do końca dnia nie bierz do ust słodyczy. Że sos się zmarnuje? To zjedz pół porcji, resztę oddaj partnerowi, a wieczorem poćwiczcie „brzuszki”:)

W ten sposób obudzisz się rano ze świadomością, że to „jutro” już nastąpiło i rozpoczął się nowy etap – odchudzanie Proste? To wciel to w życie.

Żeby pomóc Wam w walce z kilogramami, do każdego produktu zakupionego w Mini Markecie Odchudzania dodajemy motywacyjny magnes na lodówkę z hasłem: „Przyjemność jedzenia jest krótka – walka z kilogramami długa i mordercza”. Warto przykleić go w centralnym miejscu, by motywował.

Dobrą motywacją jest również nagradzanie się za każdy zgubiony kilogram tłuszczyku. Niech to jednak nie będzie wizyta w cukierni, ale spodnie mniejsze o jeden rozmiar, czy coraz bardziej obcisła bluzeczka.

Nie traktuj odchudzania jako męczarni, ale jako nowy i zdrowy etap w życiu ku smukłej sylwetce i lepszym samopoczuciu.

Pamiętaj – Nie rezygnuj z czegoś, tylko dlatego, że wymaga to czasu. Czas i tak minie.