20 najważniejszych wskazówek dotyczących utraty masy ciała – część II

188
Rate this post

11.     Bądź przygotowana/przygotowany

Bądź przygotowana/przygotowany, żeby unikać pokus. Zabieraj do pracy zdrowe lunche i przekąski, takie, jak owoce, paluszki warzywne i sosy, zupy, sałatki, kiełki, orzechy, nasiona, chleb żytni, ciastka owsiane, awokado, masło orzechowe, resztki zdrowego obiadu i ekspresowe herbaty ziołowe.

12.     Jedz na surowo

Za każdym razem, kiedy jesz gotowaną potrawę, zjedz z nią coś surowego. Nawet jeśli gotujesz zupę, musisz wrzucić do niej pod koniec gotowania surowe zioła lub warzywa. Surowa żywność jest jedynym źródłem enzymów pokarmowych, katalizatora pomagającego w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

13.     Miksuj

Jedz dużo miksowanych zup, na przykład ze słodkich ziemniaków i kabaczka. Są one łatwe do strawienia. Doskonałe są również koktajle owocowe. Przygotowuj je sobie na śniadanie.

14.     Suplementy

15.     Królewskie śniadanie

Jedz śniadanie jak król, lunch jak królowa, a obiad jak nędzarz. Pamiętaj, żeby zawsze jeść więcej w porze lunchu niż wieczorem.

16.     Wcześnie chodź spać

Kładź się do łóżka przed 22.30. Twoja wątroba i woreczek żółciowy muszą się odtruć pomiędzy 23.00 a 2.00. Zdrowa wątroba pomaga w utrzymaniu właściwej masy ciała. Badania wykazały, że sen przed północą oraz regularne pory kładzenia się spać i wstawania są najzdrowsze dla naszego organizmu. Potrzebujesz  conajmniej ośmiu godzin snu. Zmęczenie spowalnia matabolizm i może niekorzystnie wpływać na wybór produktów spożywczych, gdyż w tym stanie najchętniej sięgasz po wysokokaloryczne, tłuste jedzenie, żeby uzyskać szybki przypływ energii.

17.     Jedz o regularnych porach

Postaraj się jeść śniadanie, lunch, obiad i przekąski codziennie mniej więcej o tej samej porze. Nieregularne jedzenie może powodować wzdęcia. Jeśli Twój żołądek jest pusty przez dłuższy czas, może nastąpić spowolnienie wydzielania enzymów trawiennych. Ponadto nieregularne jedzenie prowadzi do dużych wahań stężenia  cukru we krwi, a tymczasem musi on być stabilny, jeśli chcesz schudnąć.

18.     Jedz ostatni posiłek wcześnie

Jeśli to możliwe, nie jedz obiadu (lub kolacji, jeśli ona jest twoim ostatnim posiłkiem w ciągu dnia) później niż o 19.00. No chyba, że chcesz utyć i czuć się ociężała/ociężały.

19.     Jedz, gdy jesteś spokojna/spokojny

Jeśli jesteś zdenerwowany, poczekaj z jedzeniem, aż to uczucie minie, a przynajmniej złagodnieje. Nie jedz pełnego posiłku, kiedy czujesz się zestresowany lub zdenerwowany. Najlepiej w takiej sytuacji wypić sok warzywny lub zjęść lekką zupę, gdyż są łatwiejsze do strawienia.

20.Wyrzuć wagę

Przez wszystkie lata pracy z ludźmi pragnącymi schudnąć nigdy nikogo nie ważyłam. Większość osób jest nadmiernie zaabsorbowanych swoją masą ciała. Ja nie ważę, natomiast przestawiam Cię na zupełnie nowy styl życia. Nie tylko nie każę pilnować masy ciała, ale również nie wymagam liczenia kalorii czy ograniczania porcji. Nie musisz być biofizykiem czy matematykiem, żeby wyruszyć wraz ze mną w tę podróż.

Jeśli chcesz, żeby Twój związek z jedzeniem był pozytywny i udany, musisz spojrzeć na żywność w zupełnie inny sposób. Mój program umożliwia Twojemu ciału znalezienie jego prawidłowej, naturalnej masy ciała. Pamiętaj, że głodzenie się i oszczędzanie kalorii, żeby zjeść potem coś niezdrowego, to prosta droga do katastrofy. Daj sobie spokój z ważeniem się i liczeniem i uwolnij się od tych niepotrzebnych obowiązków.