Jak osiągnąć sukces?

184
Rate this post

Każdy wysiłek powinien prowadzić do jakiegoś celu. Odchudzając się, naszym celem staje się redukcja masy ciała. Jak postępować, aby nasz cel osiągnąć jak najszybciej przy pomocy diet odchudzających? Na co należy zwrócić uwagę, aby nie utracić chęci do działania. Czy specjalna motywacja jest konieczna?

Wybierając dietę w pewien sposób określiliśmy nasze postępowanie. Teraz musimy ściśle trzymać się wyznaczonego planu. Ściśle oznacza, że nie powinniśmy jeść ani więcej, ani mniej niż nasz plan żywieniowy zakłada. Pierwsze dni stosowania diety będą najtrudniejsze. Nowe ograniczenia, inne posiłki i ich pory są pewnego rodzaju szokiem dla naszego organizmu. Możemy odczuwać chęć odrzucenia nowych zasad i powrotu do codziennej diety. Takie myśli to najgroźniejszy przeciwnik naszego sukcesu. Co robić żeby usunąć je z naszego umysłu, bo na pewno się pojawią?

Znajdź sobie nowe zajęcie

Zacznij coś nowego. Chcesz poznać coś nowego, ale brakowało Ci na to czasu? Teraz masz go trochę więcej – jesz mniej i krócej. Czas wolny i siedzenie sprzyjają pojawianiu się „wrogich myśli.” Dlatego powinno się go zapełnić. Najlepiej byłoby rozpocząć ćwiczenia fizyczne. Niestety na początek może to być zbyt wyczerpujące i zwiększy częstotliwość myślenia o jedzeniu i normalnym trybie życia. Na początku lepiej znaleźć coś łatwiejszego, nawet przyjemnego. Niech przejście na dietę będzie czymś dającym Ci radość (niech chociaż się z taką rzeczą łączy). Jeżeli nie chcesz doświadczyć czegoś nowego możesz rozszerzyć istniejące zajęcie, które daje Ci dużo radości. Jednak zachęcam do szukania nowych doświadczeń, może uda Ci się znaleźć nową pasję?

Im wcześniej uda Ci się pokonać myśli o podjadaniu, tym szybciej dojdziesz do celu. Motywacje masz, skoro zaczynasz stosowanie diety odchudzającej. Na tym etapie nie potrzebujesz żadnej dodatkowej zachęty. Ważniejsze jest wyeliminowanie demotywatorów. Nowe zajęcie i dodatkowa radość w naszym życiu może wpłynąć na naszą podświadomość i zaczniemy kojarzyć dietę odchudzającą jako coś przyjemnego.

Jeśli mimo to, uważasz że potrzebujesz dodatkowych bodźców, zachęcających Cię do działania, koniecznie przeczytaj artykuł o motywacji.

Sukces wymaga wysiłku, jednak od nas zależy jak ten wysiłek będziemy postrzegać. Czy będzie to coś przyjemnego, dającego satysfakcję, czy też coś przynoszącego wewnętrzną złość i trud? To zależy tylko od Ciebie i Twojego nastawienia.