Jak szybko spalić tkankę tłuszczową?

265
Rate this post

Aby skutecznie spalić tkankę tłuszczową, pamiętać powinniśmy o kilku podstawowych zasadach. Nie obędzie się bez diety, treningu oraz odpowiedniej suplementacji. Przyda się także cierpliwość, ponieważ najlepsze efekty osiągniemy odchudzając się stopniowo.

Zdrowe odżywianie

Poza motywacją prawidłowe zasady żywieniowe to naszym zdaniem 70% sukcesu w spalaniu takanki tłuszczowej. Mówi się, że szczupłą figurę robi się w kuchni nie na salach fitness. Dieta powoduje to, że się odchudzasz lecz ćwiczenia fitness lub aktywnośći sportowe przyspieszają ten proces. Jednak same ćwiczenia bez diety nie wiele pomogą. Pamiętaj o tym najpierw podstawy, dopiero później przyspieszenie. Wielie artykułów rozszerzających temat samej diety znajadziesz w dziale Zdrowe odżywianie

Aktywność fizyczna

Jaka aktywność ruchowa przyniesie nam największe efekty? Warto wykonywać ćwiczenia aerobowe takie, jak jogging, pływnie, nordic walking czy jazda na rowerze. Jeżeli preferujemy zorganizowane zajęcia w klubie fitness, warto zapisać się na ABT lub TBC, które skupiają się na spalaniu tłuszczu z brzucha, ud, talii oraz bioder. Doskonale sprawdzi się również Tabata – interwałowy, trwający cztery minuty trening metaboliczny, który angażuje jak najwięcej mięśni naszego ciała. Żeby był najskuteczniejszy wykonywać powinno się go około 2 – 3 razy w tygodniu. Wymienione powyżej treningi aerobowe są tak bardzo skuteczne dlatego, że wpływają one na serce wymuszając jego wzmożoną pracę, a to natomiast prowadzi do przyspieszenia przemiany materii.

Suplementy diety

W pozbywaniu się tkanki tłuszczowej pomóc mogą nam również spalacze tłuszczu nazywane także termogenikami. Osoby początkujące zaczynać powinny od preparatów, w których zawartość kofeiny nie przekracza 100 miligramów na porcję.

L-karnityna

Pierwszym z popularnych spalaczy jest L-karnityna. W naszym organizmie odpowiedzialna jest ona za wspomaganie spalania tłuszczu. Proces ten zachodzi w komórkowych piecach czyli mitochondriach. L-karnitynę zażywać powinno się około 30 minut przed treningiem. Dzięki temu transport komórek tłuszczowych zostanie wspomożony, a w czasie ćwiczeń spalona zostanie większa ilość komórek tłuszczowych.

CLA

Kolejnym, równie często stosowanym suplementem, jest CLA. Sprawdzi się ono zarówno u osób ćwiczących, jak i tych, które próbują odchudzać się jedynie przez dietę. CLA powoduje aktywne spalanie tłuszczu z brzucha i nie dopuszczanie do odkładania się nowego. Suplement ten chroni również przed efektem jo-jo oraz dobrze radzi sobie w walce z cellulitem.

Pamiętajmy jednak, że suplementy stanowią jedynie dodatek, a nie zamiennik zdrowej diety oraz regularnego treningu. Supelementy to też coś innego niż tabletki na odchudzanie. Suplementy pomagają i nie zrobią całej pracy za Ciebie.

Zanim rozpoczniemy naszą walkę z tkanką tłuszczową, udaj się na konsultację do trenera fitness oraz dietetyka, którzy przygotują plan działania dostosowany indywidualnie do naszych potrzeb. To właśnie trenerzy osobiści lub dietetycy mogą ci pomóc zacząć odchudzanie a w dalszym kroku wskażą jak zdrowo o jak szybko spalić tkankę tłuszczową.