Podjadaniu mówimy „Nie”!

168
Rate this post

Czy wiesz, że co najmniej 47%przyswajanych dziennie kalorii nie pochodzi z zasadniczych posiłków, a niekontrolowanego podjadania miedzy nimi?

Walczysz ze sobą, ale jak tu nie jeść, kiedy wokół jest mnóstwo dostępnych pysznych, chrupiących i niekoniecznie zdrowych przekąsek, typu chipsy, ciasteczka, batoniki. Producenci dbają o to, aby te produkty kusiły smakiem, zapachem i kolorowym opakowaniem. Szczególnie doświadczamy tego wybierając się do hipermarketu nie jedząc wcześniej pożywnego posiłku…. Finał takich zakupów zwykle wygląda tak, iż w naszym koszyku pojawiają się opakowania po „już zjedzonych” przekąskach. Tylko, kto wtedy zastanawia się nad ich kalorycznością?

Rada, jak nie podjadać jest tyleż prosta, co wymagająca samodyscypliny. Za wszelką cenę postaraj się oprzeć pokusie! Pomocą w tej walce jest regularne, spożywanie posiłków, w mniejszych ilościach, lecz częściej. Posiłki muszą być jak najbardziej sycące, czyli bogate w błonnik, który pęczniejąc w żołądku daje uczucie wypełnienia. W praktyce oznacza to sięganie po warzywa, owoce, ziarna i wypijanie dużej ilości wody (1, 5-2l) dziennie. Pamiętaj o tych zasadach i spróbuj się do nich zastosować, a zobaczysz, że efekty mile Cię zaskoczą!

Jednak czasem trudno wytrwać nam w postanowieniach, szczególnie na początku…. Próbujemy omijać lodówkę szerokim łukiem, staramy się znaleźć jakieś zajęcie, żeby tylko nie myśleć o jedzonku. W tej ciężkiej walce, gdy sami nie dajemy już rady pomocne okazują się preparaty hamujące łaknienie. Pamiętajcie, że tak naprawdę dużo zależy od Was

Na koniec chciałabym przypomnieć, motto znajdujące się na Strażniku Wagi MMO, który przykleiłam na mojej lodówce:

Przyjemność jedzenia jest krótka… Walka z kilogramami długa i mordercza!

Prawda, że brzmi groźnie??? Życzę wytrwania w postanowieniach!

A Ty jak radzisz sobie z podjadaniem? Może masz jakieś sprawdzone sposoby albo chciałbyś zobaczyć jak radzą sobie inni? Zapraszam do dyskusji na forum e-figura.pl . Kliknij na wątek: Podjadanie.