Spalanie tłuszczu jest teraz dla ciebie najważniejsze, a idziesz na imprezę?

200
Rate this post

W tym artykule omówimy przypadek w którym zaproszono cię na imprezę z alkoholem a ty akurat chcesz spalić swój tłuszcz na brzuchu. Typowa Polska impreza – znajomi, alkohol , zagryska, soki, chipsy. Zbierałeś się miesiąc, żeby zacząć dietę – udało się jesteś na diecie już 2 tygodnie. Zaproszenie na imprezę … Uwaga  – teraz miało by wszystko pójść na marne?. Tak – jeżeli ulegniesz pokusom to wiele stracisz. 

Dobra dieta podkręca twój metabolizm – alkohol to wszystko zaburza – ponowny powrót na właściwe tory potrwa kilka dni.

Zakąski, chipsy, alkohol to są kalorię które robią więcej szkody niż pożytku – w ciągu jednej nocy przyjmiesz tyle kalorii ile zjadłbyś/ zjadłabyś  w ciągu całego dnia

chipsy to tłuszcze w dużej mierze nasycone – czyli te szkodliwe – na dicie powinieneś ich unikać

To jak sobie z tym wszystkim radzić?

  • Zamiast drinka w ręce trzymaj szklankę wody. To nie alkohol cię rozluźnia, a szklanka w rękach i popijanie w czasie rozmowy. Jest to czysta psychologia – z czymś w ręce w czasie rozmowy czujemy się lepiej – bo nigdy nie wiadomo co zrobić z rękoma. Zmień tylko zawartość a wszystkie twoje kontakty towarzyskie będą zdrowe
  • Na imprezę idź po posiłku. Po zwykłym swoim dietetycznym posiłku. Kilka godzin powinieneś/powinnaś wytrwać z pokusami.
  • Zamiast jeść różnego rodzaju przekąski poszukaj czegoś wartościowego na stole. .Np sałatka, niesolone orzeszki ziemne, ryba
  • Sam przygotuj coś dobrego i zdrowego i zabierz na imprezę – przekonaj innych, że można jeść zdrowo i smacznie. Dobre przepisy zawsze  znajdziesz w internecie.
  • Wychodzisz na imprezę zabierz ze sobą batona proteinowego – nie musisz być kulturystą, żeby móc sobie pozwolić na takiego batona – To jest po prostu zwykłe źródło białka które pozwoli ci przetrwać kilka godzin bez zbędnego katabolizmu czy  walki z głodem.

Jeżeli w środku imprezy twoi znajomi idą do fast-fooda. Ty zamów sałatkę i kawę. Tu nie ma wybacz – Jeżeli chcesz spalać tłuszcz musisz powiedzieć  “NIE” wszelkim fast-foodom.

Jeżeli impreza jest w zamkniętym gronie gdzie wszyscy wiedzą, że jesteś na diecie – zabierz swój posiłek w pudełku. Nie wstydź się – przyzwyczajaj  znajomych.do swoich nawyków.

Wypoć swoje grzechy

Na drugi dzień po imprezie, jeżeli jednak pozwoliłeś sobie na coś nie dozwolonego, musisz wypocić poprzednią noc.

  • Idz na basen,
  • lekki trenig na siłowni,
  • pobiegaj
  • wypoć się w saunie.

Musisz się pozbyć toxyn ze swojego organizmu

To kilka prostych rad które pozwolą ci przetrwać imprezę mimo tego, że właśnie jesteś na diecie i priorytet to spalanie tłuszczu.