Tabletki na odchudzanie – jak uniknąć podróbek?

200
Rate this post

Decydując się na odchudzanie z pomocą tabletek, mamy w czym wybierać. Suplementy z owocami, ziołami, ekstraktami z roślin, wyciągami z nasion – współczesny rynek oferuje szeroki wybór tabletek odchudzających. Najważniejsze, to wybrać odpowiedni preparat dla siebie. Jak w gąszczu suplementów uniknąć nieskutecznych podróbek?

Zwracaj uwagę na skład

Żaden szanujący się producent nie ukryje składu swojego produktu, bo to zwyczajnie nieuczciwe. Ukryty skład budzi masę podejrzeń. I słusznie. Wybierając preparat dokładnie zapoznaj się z etykietami na opakowaniu – dobrze, gdy etykieta jest przetłumaczona także na język polski. Jawny skład to nie tylko wyszczególnienie substancji w produkcie, ale również podanie ich masy w gramach lub punktach procentowych. Dopiero wtedy mamy pełny obraz zawartości danego preparatu.

Oszczędność, która nie popłaca

Ważnym wyznacznikiem skuteczności produktu jest także jego cena. Niestety, oryginalny produkt kosztuje z pewnością więcej niż kilkanaście złotych. W tym przypadku przesadna oszczędność może nam jedynie zaszkodzić. Zbyt niska cena powinna wzbudzić podejrzenia, ponieważ najczęściej świadczy o przypadkowym składzie. Kupując tabletki na odchudzanie miej na uwadze, że skuteczny i bezpieczny produkt kosztuje przeważnie nie mniej niż około 90 zł.

Uważaj też na promocje. Może się zdarzyć, że uda Ci się kupić tabletki za 70 zł, choć ich cena regularna wynosi np. dwa razy więcej. Taka sytuacja także powinna wyostrzyć Twoją czujność.

Tylko sprawdzone źródła

Zapytasz, które źródła są ‚sprawdzone’? Możesz być względnie spokojny, jeśli dokonujesz zakupów na oficjalnej stronie internetowej producenta lub w aptece (jeśli produkt dostępny jest w punktach stacjonarnych). Najbardziej wystrzegaj się aukcji internetowych, na których tabletki dostępne są nawet 3 razy taniej niż w cenie regularnej. Tak naprawdę nie wiesz co wówczas kupujesz. Równie podejrzane są anonimowe ogłoszenia. Oryginalność produktu gwarantuje tak naprawdę jedynie producent.

W trosce o swoją wagę i zdrowie

Pamiętaj, że nigdy nie wiesz, co znajduje się w tańszym zamienniku. Dotyczy to wszystkich suplementów, leków itd. Tania podróbka może nie tylko nie pomóc w schudnięciu, ale wręcz niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie.

Poprzedni artykułWskaźnik BMI
Następny artykułSkutki uboczne odchudzania
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com