Dieta South dla otyłych

228
Rate this post

Wyjątkową dietą jest tak zwana dieta South, potocznie określana również dietą dla zapominalskich. Brak jest tutaj dosyć stresującego i czasochłonnego liczenia kalorii czy żmudnych, męczących ćwiczeń na siłowni. Istotne jest tutaj tylko rozgraniczanie dobrych i złych węglowodanów oraz dobrych i złych tłuszczów. Dieta South posiada trzy etapy. Pierwszy zajmuje dwa tygodnie, drugi trzy do czterech tygodni, a ostatni, trzeci etap zajmuje całe życie.

Pierwsze dwa tygodnie polegają przede wszystkim na zupełnym wykluczeniu wszelkich potraw mącznych, a więc chleba, makaronów itp., a także pokarmów wysoko węglowodanowych, jak ryżu, ziemniaków itd. Nie wolno tutaj spożywać cukrów ani owoców.

Drugi etap polega już na wprowadzeniu do codziennej diety potraw mącznych w formie makaronu razowego i chleba z pełnego przemiału, a także niektórych owoców. Z kolei ostatni etap opiera się przede wszystkim na wiedzy i umiejętności rozpoznawania dobrych i złych produktów, a także zmniejszeniu owych „złych” do minimum. Pierwszy etap zapewnia zrzucenie około 6-6,5 kg.

Dieta South jest szczególnie polecana osobom z nadwagą. Dieta ta jednocześnie redukuje ryzyko zachorowalności na cukrzycę, zawał serca czy wylew, a jednocześnie pomaga zrzucić zbędne kilogramy.

Podczas diety South zalecanymi produktami są chociażby: warzywa, ryby, drób, tłuszcz z oliwy, oliwek, nasion, orzechów, potrawy sojowe, nabiał.

Przykładowy jadłospis tego typu diety mógłby się przedstawiać w następujący sposób:

  • Śniadanie: jajecznica bez tłuszczu z dwóch jajek na szynce z piersi kurczaka oraz kawa
  • Drugie śniadanie: serek wiejski z pomidorem
  • Obiad: pstrąg z surówką i herbata
  • Podwieczorek: jogurt wiśniowy
  • Kolacja: fasolka szparagowa i herbata

Trzeba przyznać, że dieta ta jest bardzo skuteczna. Jedynym warunkiem jest bycie radykalnym względem samego siebie, ale to rzeczywiście daje efekty i niejednokrotnie można tym sposobem uratować własne życie, poprawić sylwetkę, zacząć się ponownie podobać sobie i innym, a także poprawić własne samopoczucie na co dzień.