Jakie piwo ma najmniej kalorii? Które piwo jest najmniej kaloryczne?

4320
Rate this post

Miłośników złocistego, chmielowego napoju w naszym kraju nie brakuje. Pojawia się jednak pytanie, po jakie piwo najlepiej sięgnąć będąc na diecie. Odpowiedź na pytanie o to, które piwo ma najmniej kalorii, nurtuje wielu piwoszy. Mimo że w czasie trwania diety najlepiej całkowicie zrezygnować z picia alkoholu, są lepsze i gorsze wybory, których możemy dokonać.

Czy piwo w ogóle tuczy?

Samo piwo nie ma zbyt wielu kalorii. Działa jednak pobudzająco na nasz apetyt a to powoduje, że jemy więcej. W większości sytuacji, w których pijemy piwo, nie mamy też dostępu do świeżych sałatek a raczej do słonych, niezdrowych przekąsek bogatych w węglowodany i różnego rodzaju chemię. Warto zwracać uwagę czym zaspokajamy głód siedząc przy piwku. Piwo spowalnia również nasz metabolizm i obniża zdolność do spalania tłuszczów. Sam alkohol w większych ilościach odwadnia nasz ogranizm i wypłukuje z niego cenne składniki odżywcze co nie sprzyja procesowi utraty wagi.

Wniosek jest prosty. Jedno piwo zagryzione marchewką nikomu raczej nie zaszkodzi jednak obfita libacja zakończona kebabem nie należy do pomysłów sprzyjających odchudzaniu.

Które piwo ma najmniej kalorii?

W większości przypadków brakuje jednoznacznych, łatwo dostępnych danych na temat kaloryczności poszczególnych marek piwa. Redakcji naszego portalu udało się jednak dotrzeć do danych na temat niektórych z nich. Wyniki naszego dochodzenia przedstawiamy poniżej.

Kalorie w popularnych markach piw takich jak Carlsberg, Warka, Żywiec, Tyskie, Redds i inne

Nazwa piwaIlość kalorii w 500ml
Carlsberg160 kcal
Dębowe Mocne265 kcal
Heineken175 kcal
Lech Free (piwo bezalkoholowe)90 kcal
Lech Premium205 kcal
Lech Mocny280 kcal
Leżajsk225 kcal
Okocim210 kcal
Redd’s220 kcal
Tyskie Gronie215 kcal
Tyskie Klasyczne200 kcal
Tatra230 kcal
Warka245 kcal
Żubr255 kcal
Żywiec245 kcal

Podsumowanie rozważań na temat kaloryczności piwa

Nie trudno było się domyślić, że najmniej kalorii ma piwo bezalkoholowe. W butelce jest jedynie 90 kcal. Najwięcej kalorii natomiast zawierają piwa mocne o wyższym ekstrakcie i intensywniejszym smaku. Jeżeli chcemy wybrać piwo zawierające alkohol a jednocześnie najmniejszą dawkę kalorii warto wybrać piwa lżejsze w smaku jak np. Carlsberg.

Z poniższego artykułu dowiedziałeś się o kaloryczności następujących marek piw: carlsberg, dębowe mocne, heineken, lech, leżajsk, okocim, redds, tyskie, tatra, warka żubr i żywiec. Pamiętaj! Używaj alkoholu z umiarem.