You are here:  / Najlepsza dieta / Jakie piwo ma najmniej kalorii? Które piwo jest najmniej kaloryczne?

Jakie piwo ma najmniej kalorii? Które piwo jest najmniej kaloryczne?

Miłośników złocistego, chmielowego napoju w naszym kraju nie brakuje. Pojawia się jednak pytanie, po jakie piwo najlepiej sięgnąć będąc na diecie. Odpowiedź na pytanie o to, które piwo ma najmniej kalorii, nurtuje wielu piwoszy. Mimo że w czasie trwania diety najlepiej całkowicie zrezygnować z picia alkoholu, są lepsze i gorsze wybory, których możemy dokonać.

Czy piwo w ogóle tuczy?

Samo piwo nie ma zbyt wielu kalorii. Działa jednak pobudzająco na nasz apetyt a to powoduje, że jemy więcej. W większości sytuacji, w których pijemy piwo, nie mamy też dostępu do świeżych sałatek a raczej do słonych, niezdrowych przekąsek bogatych w węglowodany i różnego rodzaju chemię. Warto zwracać uwagę czym zaspokajamy głód siedząc przy piwku. Piwo spowalnia również nasz metabolizm i obniża zdolność do spalania tłuszczów. Sam alkohol w większych ilościach odwadnia nasz ogranizm i wypłukuje z niego cenne składniki odżywcze co nie sprzyja procesowi utraty wagi.

Wniosek jest prosty. Jedno piwo zagryzione marchewką nikomu raczej nie zaszkodzi jednak obfita libacja zakończona kebabem nie należy do pomysłów sprzyjających odchudzaniu.

Które piwo ma najmniej kalorii?

W większości przypadków brakuje jednoznacznych, łatwo dostępnych danych na temat kaloryczności poszczególnych marek piwa. Redakcji naszego portalu udało się jednak dotrzeć do danych na temat niektórych z nich. Wyniki naszego dochodzenia przedstawiamy poniżej.

Kalorie w popularnych markach piw takich jak Carlsberg, Warka, Żywiec, Tyskie, Redds i inne

Nazwa piwa Ilość kalorii w 500ml
Carlsberg 160 kcal
Dębowe Mocne 265 kcal
Heineken 175 kcal
Lech Free (piwo bezalkoholowe) 90 kcal
Lech Premium 205 kcal
Lech Mocny 280 kcal
Leżajsk 225 kcal
Okocim 210 kcal
Redd’s 220 kcal
Tyskie Gronie 215 kcal
Tyskie Klasyczne 200 kcal
Tatra 230 kcal
Warka 245 kcal
Żubr 255 kcal
Żywiec 245 kcal

Podsumowanie rozważań na temat kaloryczności piwa

Nie trudno było się domyślić, że najmniej kalorii ma piwo bezalkoholowe. W butelce jest jedynie 90 kcal. Najwięcej kalorii natomiast zawierają piwa mocne o wyższym ekstrakcie i intensywniejszym smaku. Jeżeli chcemy wybrać piwo zawierające alkohol a jednocześnie najmniejszą dawkę kalorii warto wybrać piwa lżejsze w smaku jak np. Carlsberg.

Z poniższego artykułu dowiedziałeś się o kaloryczności następujących marek piw: carlsberg, dębowe mocne, heineken, lech, leżajsk, okocim, redds, tyskie, tatra, warka żubr i żywiec. Pamiętaj! Używaj alkoholu z umiarem.

Felietony: