Najmniej kaloryczne ciasta – które ciasta mają najmniej kalorii?

1407
Rate this post

W Internecie znajduje się całe multum przepisów na tak zwane ciasta fit. Ten, kto nie spróbował, nie jest sobie w stanie wyobrazić, że ciasto małokaloryczne, wytworzone na ciemnej mące, bez jaj i ociekającej cukrem masy, może być smaczne. A jednak. W dzisiejszych czasach nie ma rzeczy niemożliwych. Jest tyle blogów, porad prekursorów zdrowego odżywiania i tyle dostępnych produktów, że nie trudno jest samemu upiec najmniej kaloryczne ciasto.

Skomplikowane składniki najmniej kalorycznych ciast są coraz łatwiej dostępne

Trudno dostępne wynalazki do ciast, coraz częściej można spotkać w stale poszerzającym się asortymencie zdrowej żywności w marketach i sklepach ze zdrową żywnością. Także allegro jest bardzo przydatne w poszukiwaniu potrzebnych składników. Wiele fit sklepów przeniosło się do sieci, a towary wysyłają ze swoich magazynów. Potrzebne składniki można zamówić przez Internet. Jest zatem w czym wybierać.

Które ciasta są zatem najmniej kaloryczne?

Do najmniej kalorycznych ciast należą ciasta oparte na bazie z wszelkiego rodzajów owoców, zwłaszcza nieśmiertelna szarlotka jest w tej grupie ciast najbardziej popularna. Inne najmniej kaloryczne ciasta to serniki z owocami, czy też serniki na zimno na bazie jogurtów owocowych i ciasta drożdżowe, też oparte na owocach, tarty, babki biszkoptowe. Te klasyczne ciasta można z powodzeniem samemu zrobić w domu. Będą zdrowsze i smaczniejsze. I będziemy mieli też świadomość składników użytych do ich produkcji.

Gotowe ciasta nie należą do najmniej kalorycznych

W cukierniach raczej nie uraczymy ciast na najzdrowszych produktach i bez polepszaczy. Bardziej wymyślnymi ciastami są na przykład zdrowe ciasta bez mąki. Czekoladowe, bezglutenowe może zadziwić smakiem i małą ilością kalorii. Ciasto marchewkowe, pod warunkiem, że jest bez białej mąki oraz cukru.

Przy pieczeniu mało kalorycznego ciasta stawiajmy na prostotę

Najlepiej wybierać ciasta, które nie są trudne w przygotowaniu, a poszukiwanie odpowiednich składników do nich, nie wymaga poszukiwań po całym mieście. Popularne blogerki i sławni autorzy cudownych diet w swoich pracach oferują proste i sprawdzone przepisy na zdrowe i małokaloryczne ciasta, które z powodzeniem można również piec w okresie świątecznym. Z powodzeniem mogą zastąpić tłuste i kaloryczne ciasta tradycyjne serwowane na świątecznym stole. Również imprezy typu urodziny może uświetnić tort oparty na biszkopcie z mąki owsianej przełożony mała kaloryczną masą z serka mascarpone, jogurtu naturalnego i owoców.