Jak wprowadzić do swojego życia zdrowe nawyki żywieniowe?

244
Rate this post

Zdrowe nawyki żywieniowe to gwarancja dobrego samopoczucia i zgrabnej sylwetki. W jaki sposób możesz przestawić się na zdrowy styl życia?

Jak zacząć odżywiać się zdrowo?

Przede wszystkim, wyznacz sobie konkretny cel i zastanów się, po czym rozpoznasz, że udało Ci się go osiągnąć i co wówczas zmieni się w Twoim życiu. Zapomnij również o pośpiechu zmiany wprowadzaj stopniowo, w optymalnym dla siebie tempie. Staraj się jeść świadomie i uważnie; uświadom sobie co dzieje się z Twoim organizmem gdy dostarczasz mu wartościowe, odżywcze posiłki, a co jeżeli nie. Zrozumienie potrzeb żywieniowych i uważne wsłuchanie się w potrzeby ciała to klucz do zmiany dotychczasowych nawyków. Pamiętaj także, że wszelkie zmiany zaczynają się od głowy. Dopiero po zmianie swojego myślenia, możesz przejść do działania.

Siła tkwi w głowie

Aby osiągnąć sukces, musisz być zdeterminowana i zmotywowana. Pogódź się również z tym, że od tego momentu Twoje życie wyglądać będzie nieco inaczej. Spróbuj zwalczyć, często mylne, przekonania, które towarzyszą Ci od lat – że czekoladowy batonik poprawi Ci humor po ciężkim dniu lub gdy spieszysz się na spotkanie uzasadnione jest zjedzenie fast foodu.

Wsparcie najbliżyszych jest równie ważne

We wprowadzaniu tego typu radykalnych zmian pomoże Ci także poinformowanie o tym rodziny i przyjaciół. Poproś ich o wsparcie i przypominanie o postanowieniach gdy zaczniesz zbaczać z wyznaczonej drogi. Kto wie, być może ktoś z najbliższych dołączy się do Ciebie i również zacznie zdrowo się odżywiać? Pomocne mogą okazać się także fora internetowe, w których osoby dbające o swój jadłospis dzielą się swoimi spostrzeżeniami, obawami i sukcesami.

Nie zapominaj także o nagradzaniu się za każde, nawet najmniejsze osiągnięcie. Oczywiście, nagrodą  nie powinien być kaloryczny posiłek, lecz wymarzona sukienka czy wizyta w SPA.