Naturalne spalanie tłuszczu – co i jak?

249
Rate this post

Aby pozbyć się tkanki tłuszczowej, potrzebna jest przede wszystkim regularna aktywność fizyczna, która przyspiesza metabolizm. To jednak nie wystarczy – niezbędna będzie również dieta. Warto, aby znalazły się w niej produkty, które w naturalny sposób pomogą oczyścić organizm i spalić tłuszcz w przerwach pomiędzy treningami. Jakie produkty powinny być zatem obecne w Twoim jadłospisie?

1. Ostre przyprawy

Stymulują one krążenie krwi, podnoszą metabolizm na kilka godzin i zwiększają straty energii niezbędnej do produkcji ciepła. Przyczyniają się one również do zmniejszenia apetytu i redukcji ilości odkładającego się w organizmie tłuszczu. Aby przyspieszyć trawienie, wystarczy do przygotowywanego posiłku dodać kilka kropli tabasco. Zawiera ono kapsaicynę, czyli substancję, która pozwala na szybsze spalanie lipidów. Na podobnej zasadzie działają imbir oraz papryczka chilli.

2. Cytrusy

Są one najbardziej dietetycznymi owocami – w ich składzie znajduje się niewielka ilość cukrów, sporo jest tam natomiast kwasów, które obniżają indeks glikemiczny posiłków. Co więcej, cytrusy posiadają sporą ilość witaminy C przyczyniającej się do spalania tłuszczu oraz wzmacniania odporności organizmu.

3. Owoce morza

Bogate są one w jod odpowiedzialny za stymulację pracy tarczycy i prawidłową termoregulację i pracę układu krwionośnego. Za najbogatsze źródło tego pierwiastka uznaje się wodorosty, lecz z powodzeniem spożywać możesz także mule, ostrygi, kraby czy krewetki. Te ostatnie są ubogie w tłuszcz, lecz bogate w białko stanowiące doskonały budulec mięśni.

4. Ryby

Dzięki dużej zawartości nienasyconych tłuszczów zawierających kwasy Omega 3, mięso ryb przyczynia się do pobudzania metabolizmu. Wspominany powyżej związek reguluje wydzielanie insuliny, zwiększa uczucie sytości i zmniejsza tendencję do tycia. Najlepiej sprawdza się ryba pieczona, grillowana lub duszona jako, ze smażenie pozbawia ją cennych właściwości.

Poprzedni artykułWęglowodany
Następny artykułAlveo – preparat XXI wieku
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com