Izotonik, energetyk czy może woda kokosowa?

267
5/5 - (1 vote)

Jesteś zmęczony po wysiłku, ospały, bardzo spragniony i masz ochotę na jakiś zimny napój który doda Ci energii. Podchodzisz do właściwej półki w sklepie i naprawdę nie wiesz na co masz się zdecydować. Napisy na opakowaniach kuszą hasłami „sport”, „activ”, „enrgy”, „fit”. I chociaż masz przeczucie, że te napoje nie są do końca zdrowe, bo jakoś za bardzo kolorowe to i tak je kupujesz, no bo sportowcy w końcu też je piją. Proponujemy Ci alternatywę dla tych sztucznych napojów, która postawi Cię na nogi, ugasi pragnienie i na pewno będzie Ci smakować.

Energetyk, izotonik czy może coś innego?
Napoje energetyzujące i izotoniczne leżą obok siebie na sklepowych półkach co może sugerować, że są do siebie podobne. Tak naprawdę ogromnie się od siebie różnią. Energetyki zawierają głównie kofeinę, która wchłania się dużo szybciej niż ta z kawy co powoduje nagły wzrost ciśnienia tętniczego krwi. Nie polepszy to wcale naszej koncentracji i pamięci jak obiecują w reklamach. Wręcz przeciwnie- takie szybkie pobudzenie sprawi, że równie szybko utracimy energię. Pobudzimy tylko nasz apetyt i dostarczymy organizmowi pustych kalorii.
Napoje izotoniczne wydają się być bezpieczniejsze. Nie zawierają kofeiny i choć znajdziemy w nich cukier, jest go dużo mniej niż w energetykach. Ich zachęcająca barwa jednak nie jest naturalna. Znajdziemy w ich składzie substancje konserwujące i barwniki, które mogą wywołać rewolucje żołądkowe.
Regularne spożywanie napojów energetycznych i izotonicznych zwiększa ryzyko nadwagi i cukrzycy oraz podwyższa cholesterol. Pogarsza pracę układu oddechowego i krążenia oraz niszczy szkliwo zębów. Jeśli już masz wybierać, wybierz… wodę kokosową.

Czym jest woda kokosowa?
Woda kokosowa to delikatny, orzeźwiający płyn, pochodzący z wnętrza młodego, zielonego kokosa. Palma kokosowa dojrzewając pobiera wodę z gleby, która zanim dotrze do wnętrza orzecha, wzbogacana jest solami, witaminami, minerałami oraz jest wielokrotnie naturalnie filtrowana.

Naturalny Izotonik
Woda z wnętrza młodego kokosa ma poziom elektrolitów niemal identyczny jak osocze ludzkiej krwi. Kilka lat temu FAO (Food and Agriculture Organization) określiło wodę kokosową jako „naturalny napój izotoniczny, który posiada ten sam poziom elektrolitów co nasza krew”. Podczas drugiej wojny światowej stosowano ją jako płyn do transfuzji, gdy brakowało krwi naturalnej. Wodę kokosową stosuje się także dożylnie jako w postaci kroplówek, jako zastępczy płyn fizjologiczny, który nawadnia organizm i uzupełnia niedobory elektrolitów.

Zdrowie i odporność
Woda kokosowa posiada kwas laurynowy – to unikalna substancja o działaniu antywirusowym, bakteriobójczym i grzybobójczym. Posiada także niezbędne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu mikroelementy: potas, magnez, wapń, fosfor i żelazo oraz witaminy: C, B1, B2, B3, B5 i B6.

Odmładzanie i uroda
Młode orzechy kokosa bardzo długo pozostają zielone. Sekretem ich przetrwania jest kinetyna, która utrzymuje skórę kokosa zieloną i odżywioną. Kinetyna występuje również w ludzkim DNA. Ma działanie przeciw starzeniowe i regenerujące.

Zrównoważone nawodnienie
Dzięki poziomowi elektrolitów analogicznemu do osocza ludzkiej krwi, woda kokosowa bardzo dobrze się wchłania do płynów ustrojowych. Efektywnie i naturalnie nawadnia organizm. Ułatwia filtrowanie krwi, usuwa toksyny i produkty przemiany materii. Unikatowy zasadowy odczyn poprawia wchłanianie witamin, aminokwasów i mikroelementów.

Najlepsza na świecie!
Woda koksowa to już nie tylko doskonały produkt nawadniający w upalne dni, to także świetne rozwiązanie dla sportowców. Jedna szklanka wody kokosowej to zaledwie 45 kalorii czyli naprawdę niewiele w porównaniu ze sztucznymi napojami. Woda kokosowa przeznaczona dla wszystkich tych którzy hołdują zasadzie”jestem tym co jem”, oraz dbają o swoją wewnętrzną równowagę.