O odchudzających kawach i napojach

224
3/5 - (1 vote)

Zaczął się sezon na odchudzanie. Można to zauważyć w telewizji. Jest mnóstwo cudownych herbat, kaw i napojów. Jest z nimi tylko jedno ALE. Samo ich picie nic nie da.

W opublikowanym nie tak dawno badaniu w „The Physician and Sportsmedicine” postawiono tezę, że picie napoi energetycznych nie zawsze pomaga w zrzucaniu wagi.

Jak mówi Stephanie Ballard, farmaceutka z Nova Southeastern University , „Napoje energetyczne zwykle zawierają kofeinę i kombinacje innych składników, w tym taurynę, sacharozę, guaranę, żeń-szeń, niacynę, witaminę B6 i B12

Ważną informacją jest jednak to, że „Istnieją sprzeczne dowody dotyczące wpływu napojów energetycznych na utratę wagi. Chociaż niektóre dane sugerują, że napoje te w połączeniu z ćwiczeniami mogą wzmagać redukcję tłuszczu” – dodaje Ballard.

Także picie tych wszystkich napoi odchudzających ma sens, tylko i wyłącznie gdy ćwiczymy, wtedy zwiększamy szansę na spalanie niepotrzebnego tłuszczyku. Aby nie szprycować się chemią w tych napojach warto rozważyć zdrowszy tryb życia i pić dobrą, zdrową herbatę. Dodatkowo:

  • jeść systematycznie o tych samych porach,
  • ostatni posiłek zjeść na dwie godziny przed snem,
  • w miarę możliwości, gdy dopadnie nas głód pić dużo płynów.
Poprzedni artykułZdrowe odchudzanie
Następny artykułOrientalny bufet okiem dietetyka
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com