Odchudzający grejpfrut

300
Rate this post

Drzewo grejpfrutowe jest wiecznie zielone- podobnie jak cytryna i pomarańcza. Dlaczego owoce tego drzewa mają działanie odchudzające? Okazało się, że grejpfrut przyspiesza przemianę materii.Jest on małokaloryczny. Zasobny jest w potas, wapń, magnez, żelazo i inne pierwiastki- są więc także źródłem zdrowia. Owoc ten bogaty jest w witaminę C, P, zawiera trochę witamin z grupy B. Dzięki kwasom i goryczce- pomaga trawić tłuszcze i pobudzają wydzielanie żółci. To kolejny atut odchudzającego owocu. Zaleca się picie soku oraz zjadanie surowych owoców (bez dodatku cukrów!), wraz z białymi otoczkami miąższu, które zawierają cenne dla zdrowia bioflawonoidy. Warto „ścierpieć” ten gorzkawy smak- jest to samo zdrowie! W owych białych otoczkach znajduje się mnóstwo substancji obniżających cholesterol (m.in. pektyny) a także substancje zwalczające mikroby.
Za typowy zapach cytrusów odpowiada limonen- substancja ta, wykazuje działanie antyrakowe.Czerwone grejpfruty zawierają także likopen- który podnosi odporność organizmu. Jedzmy więc te owoce na zdrowie!

Poprzedni artykułByć szczupłym jak szparagi
Następny artykułBakłażany
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com