Jak szybko schudnąć 5 kg w tydzień

408
Rate this post

Czy można w ogóle schudnąć 5 kg i to szybko? Co oznacza w ogóle pojęcie szybko? 5 dni, 2 tygodnie, a może miesiąc? Oczywiście każdy by chciał schudnąć w jak najkrótszym czasie. Nie zawsze jest to jednak możliwe.

Jeśli ktoś patrząc w lustro, zadaje sobie pytanie, czy jest możliwe, aby w nie długim czasie schudnąć 5 kilo, to mamy dobrą wiadomość – tak, jest to możliwe. Zła wiadomość to taka, że można schudnąć szybko idąc niebezpieczną drogą lub bezpieczną. Przyjmijmy zatem, że schudnąć 5 kg możemy bardzo szybko w ciągu 5 dni, względnie szybko w ciągu 2 tygodni i umiarkowanie szybko, w ciągu jednego miesiąca.

Jak szybko schudnąć 5 kg w tydzień – Dieta to czy raczej katorga? Drastyczne diety jednoskładnikowe

Niektóre diety szybko odchudzające, to raczej nie diety, a bardziej głodówki. Aby zacząć taką dietę, należy sobie zadać pytanie, czy to 5 kg zrobi jakąś różnicę. Na pewno dla osób z lekką nadwagą, które chcą się pozbyć kilku kg się opłaca. Dla osób otyłych szybka dieta może się okazać katastrofalna w skutkach zdrowotnych. Diety jednoskładnikowe to np. dieta arbuzowa i dieta kapuściana.

Dieta Hanny Bakuły jako dieta pozwalająca szybko schudnąć 5kg

Popularna felietonistka, pisarka no i oczywiście malarka – Hanna Bakuła na swoim wielce poczytnym blogu zamieściła dietę, którą nazwała burak, a która w ciągu kilku dni pozwoliła jej schudnąć do 5 kg, tak, że ludzie zaczęli dopytywać się czy aby nie poddała się żadnej operacji plastycznie modelującej sylwetkę. Otóż sama dieta jest bardzo prosta i składa się z kilku składników, mianowicie: jajka gotowane na twardo, buraka oraz mięska z kurczaka. Śniadanie bardzo proste w przygotowaniu – 2 jaja na twardo z solą i pieprzem, na obiad jajo na twardo z solą i pieprzem, do tego burak w ilości 100 gram i mięso gotowane z kurczaka w ilości 100 gram, i jak wspomina sama autorka nie jemy warzywek w których gotowaliśmy mięsko, a na kolacje jajko na twardo z solą i pieprzem albo nic – jak kto woli. Jak wspomina autorka, jaja odejmują kalorie, burak wyciąga wodę, a mięso zapewnia niezbędne białko. Taka dieta wymaga samozaparcia lub bardzo intensywnej pracy, w której o obfitym posiłku możemy tylko pomarzyć. Dla pracoholików w sam raz. W dniach wolnych od pracy taką dietę, raczej trudno będzie utrzymać.

Inne diety pozwalające szybko schudnąć 5 kg – diety jednoskładnikowe

Diety jednoskładnikowe, to nie diety, raczej głodówki dla ascetów lub osób, które mają doświadczenie w żywieniu się na przykład energią słoneczną. Dietę jednoskładnikową możemy w zasadzie komponować w dowolny sposób, nawet używając w tym celu deserów – np. lodów lub sorbetów owocowych, które w szczególności polecane są przez dietetyków. W diecie jednoskładnikowej możemy wykorzystać jabłka, banany, pomarańcze lub inne owoce i tylko żywić się wybranymi produktami z danej grupy. Diety nie należy jednak stosować dłużej jak kilka dni. Owoce, wyżej wymienione, zwłaszcza jabłka zapychają żołądek dlatego w szczególności polecane są w diecie na szybkie schudnięcie.

Dieta South Beach pozwalająca schudnąć około 5 kg

Inną popularną dietą jest dieta south beach pozwalająca schudnąć w ciągu 2 tygodni do 5, a nawet 7 kg. Jest to pierwszy etap diety, najbardziej drastyczny ale i najzdrowszy ze sposobów omawianych do tej pory. Stosując tą dietę należy całkowicie zrezygnować ze słodyczy, słodkich napojów gazowanych, żywności wysoko przetworzonej zwłaszcza z dodatkiem cukru, złych tłuszczy i margaryny, tłustych mięs, wysoko tłuszczowego nabiału, niektórych warzyw (buraki, marchew, pomidory w ilości większej niż 3 dziennie), alkoholu oraz wszystkich owoców i przetworów z mąki. Te produkty zastępujemy odpowiednio warzywami zielonymi, niskoczynszowym nabiałem, jajami, grzybami, orzechami w małych ilościach, chudym mięsem, zdrowym tłuszczem. Przeczytaj więcej w naszym artykule o diecie South Beach

Rozsądna dieta pozwalająca schudnąć około 5 kg

Najrozsądniej jednak chudnąć około 1 kg tygodniowo, jednakże ciężko jest taki plan zrealizować, dużo zależy od naszego wieku, masy ciała, predyspozycji genetycznych itp. Przypuśćmy, że na chwilę obecną jesteśmy zapuszczeni przez nieodpowiednią dietę. Pijemy za dużo coli, zjadamy za dużo batoników, a na obiad pałaszujemy fast-food w wersji nieograniczonej. Sumą rzeczy rezygnacja z tych szkodzących na naszą wagę występków dietetycznych, w ciągu miesiąca już powinna przynosić efekty. Zamiast tłustego mięsa – chude, zamiast hamburgera – zapiekanka z ulubionych warzyw, na deser sorbet z owoców lub owoce surowe, zamiast zwykłego batonika – batonik mocy Anny Lewandowskiej na przykład, ziołowa lub chociaż czarna herbatka zamiast hektolitrów coca-coli, odrobina ruchu – chociaż by spaceru oraz w miarę regularne posiłki, jeśli to możliwe, a nasza waga na pewno pójdzie w dół. Są opinie, że można sobie używać w jedzeniu, ale za to intensywnie ćwiczyć. Coś za coś.

Ostrzeżenie!

Należy pamiętać, że każdy „szybki” sposób chudnięcia może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Gorąco zachęcamy do wyboru rozsądnych diet, które zapewniają utratę wagi około 1kg tygodniowo. Zachęcamy również aby w sprawach diety skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem.