Najlepsza motywacja do diety i ćwiczeń

245
Rate this post

Od dawna planujecie przejść na dietę i rozpocząć regularne treningi, ale macie problemy z motywacją? Oto kilka przydatnych porad, które pozwolą Wam osiągnąć wyznaczone cele.

Doceniaj małe sukcesy

Przede wszystkim, pamiętajcie, że efekty nie pojawią się od razu. W ciągu dwóch tygodni zrzuciłyście jedynie pół kilograma? Potraktujcie to jako sukces, nie porażkę – liczy się bowiem, każda nawet najmniejsza zmiana jaka zaszła w Waszym ciele i podejściu do diety oraz ćwiczeń. Pamiętajcie, że Wasze ciało potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowego trybu życia.

Zmieniaj ćwiczenia

Stawiajcie także na urozmaicony trening. Od zawsze chciałyście nauczyć się jeździć na rolkach czy tańczyć Zumbę? To doskonały moment na wypróbowanie nowych form aktywności fizycznej! Jeżeli preferujecie trening w domu z gotowymi zestawami ćwiczeń dostępnymi w Internecie, również postarajcie się, by regularnie je zmieniać i poszukiwać nowych. Jeżeli ćwiczycie w klubie fitness czy na siłowni , spróbuj wykonywać ćwiczenia w domu. Dobrym pomysłem jest także zmiana pory dnia, w której wykonujecie treningi. Jeżeli zawsze był to późny wieczór, może najwyższy czas spróbować godzin porannych? Przypływ energii gwarantowany!

Pamiętaj o celu

Gdy z biegiem czasu poczujecie zwątpienie, przypomnijcie sobie cel, który wyznaczyłyście na początku drogi. Warto wypisać na kartce to, co chcecie osiągnąć, powiesić ją w widocznym miejscu i czytać zawsze wtedy, gdy czujecie spadek motywacji.

A co, jeżeli chodzi o dietę? Przede wszystkim, nie dajmy się zwariować!

  • Ustalcie sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy to skusicie się na małą porcję ulubionego smakołyku.
  • Starajcie się także nieustannie urozmaicać Wasz jadłospis, by nie popaść w rutynę – w Internecie znajdziecie całą masę inspiracji!
  • Pomóc może także zakup akcesoriów kuchennych niezbędnych do przygotowywania zdrowych posiłków

warto zainwestować w blender, naczynie do gotowania na parze czy patelnia do grillowania. Kto wie, może odkryjecie w sobie nową pasję i zachęcicie najbliższych do zmiany swojej diety?

Bardzo ważne jest także bieżące rejestrowanie swoich postępów. Ważcie się i mierzcie średnio raz w tygodniu, a wyniki zapisujcie sobie w przeznaczonym do tego notesie czy dzienniku fitness. Warto także raz na kilka tygodni zrobić sobie zdjęcie całej sylwetki i porównać je z fotografią zrobioną przed rozpoczęciem treningów i diety. Widząc efekty, będziecie wiedziały, że Wasze wysiłki nie idą na marne i nie warto się poddawać.

Motywacja do diety i ćwiczeń to temat często poruszany na naszym blogu fitness. Staramy się Wam pomagać i próbujemy znaleźć przynajmniej jedną skuteczną metodę która może pomagać w utrzymaniu prawidłowego odżywiania i regularności ćwiczeń. Jeżeli już masz jakiś skuteczny sposób na motywację podziel się z innymi dziewczynami w komentarzu.

Poprzedni artykułRacjonalnie znaczy zdrowo
Następny artykułOdchudzająca pomidorowa
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com