Dieta hollywoodzka

321
Rate this post

Chcąc brać przykład z gwiazd show biznesu, możemy zastosować w swoim jadłospisie dietę hollywodzką, która została opracowana przez doktora Johana Hempere’a. Swoją wdzięczną nazwę dieta zawdzięcza amerykańskim gwiazdom show biznesu, które ją spopularyzowały zdradzając nam sekret na wymarzoną sylwetkę.

Co powinniśmy zjadać?

Doktor Hempere zaleca, aby każdego dnia spożywać dwa, koniecznie świeże, ananasy oraz wypijać, jak to w niemalże każdej diecie bywa, dwa litry niegazowanej wody.

Oczywiście na tym nie kończy się menu gwiazdy hollywoodzkiej – pozostają jeszcze inne owoce oraz warzywa (zwłaszcza cebula), zdrowotny chleb chrupki oraz razowy, a także mięso, najlepiej chude. Nie zapomnijmy też o chudych serach, jogurtach (najlepiej naturalnych, ponieważ inne zawierają dużo cukru) oraz o kiełkach i drożdżach.

Czego należy unikać?

Przede wszystkim kawy zatrzymującej wodę w organizmie, alkoholu, pszennego pieczywa, zwierzęcych tłuszczów, cukrów i niestety, co może zaboleć najbardziej – także jajek i mleka.

Niektórzy twierdzą jednak, że wypijanie od czasu do czasu szklanki chudego mleka nie jest szkodliwe, więc niekiedy można pozwolić sobie i na to. Oczywiście zapomnijmy także o soleniu potraw, ponieważ sól, podobnie jak kawa, odpowiedzialna jest za niekorzystne zatrzymywanie wody w organizmie. Dopuszczalne jest natomiast wypijanie słabej, nieosłodzonej herbaty (najlepiej ziołowej).

Inne wskazówki żywieniowe

Warto pamiętać o jedzeniu niewielkich porcji kilka razy dziennie oraz o stopniowym ograniczaniu przyjmowanych kalorii do momentu, kiedy osiągniemy poziom około 1300 kalorii dziennie. Co ciekawe, w pierwszym tygodniu stosowania tej gwiazdorskiej diety powinniśmy spożywać tylko warzywa i owoce, natomiast w kolejnych tygodniach możemy wprowadzać do swojego jadłospisu mięso, sery oraz pieczywo.

Dlatego też pierwszy tydzień może okazać się trudniejszym ze względu na duże ograniczenie składników odżywczych, jakie będziemy przyjmować. Warto także pamiętać, że jeśli chorujemy przewlekle, dieta hollywoodzka może okazać się nietrafionym pomysłem. Dlatego też warto zapytać lekarza czy w przypadku naszego schorzenia dopuszczalne jest zastosowanie tego sposobu odżywiania. Jest on w końcu nieco restrykcyjny (zważywszy na nawyki żywieniowe Polaków) i może pozbawić organizm ważnych składników niezbędnych w danej chorobie przewlekłej.

Zalety diety hollywoodzkiej

Jak można się domyślić, po takiej kuracji z pewnością schudniemy. I to nie tak znowu mało, bo możemy stracić aż 6 kilogramów w ciągu trzech tygodni. Wszystko zależy od człowieka – niektórzy będą tracili na wadze mniej, inni natomiast więcej. Mimo to warto wypróbować dietę hollywoodzką nie tylko ze względu na zdrowotne składniki w niej zawarte, ale także ze względu na gwarantowane zrzucenie choć części zbędnych kilogramów.

Niemniej jednak istnieje duże ryzyko wystąpienia efektu jo-jo, dlatego po zakończeniu tej kuracji odchudzającej należy wprowadzić stabilizacyjny program żywieniowy, czyli odpowiednio zbilansowaną dietę.

Poprzedni artykułKopenhaska dieta
Następny artykułDiety Bananowe
Ewa Adamczyk
Dietetyk z kilkuletnim doświadczeniem. Chętnie udzielę rad i pomocy na temat diety, odchudzania oraz zdrowego trybu życia i zdrowego odżywiania. W razie jakiś pytań lub wątpliwości zapraszam do kontaktu ewa2020adamczyk@gmail.com