Japończycy królowie długowieczności

225
Rate this post

Japonia jest to kraj długowieczności takie można odnieś wrażenie po ostatnich badaniach opublikowanych przez japońskie ministerstwo zdrowia. Kobiety żyją tam średnio 86,44 lat, a mężczyźni 80 lat (5 miejsce w skali światowej). 

Co zrobić, żeby osiągnąć setkę w zdrowiu i szczęściu? Stosunkowo jest to proste wystarczy dobrze się odżywiać i prowadzić zdrowy tryb życia. Jednak to nie zawsze wystarcza ważne są także uwarunkowania genetyczne i stan opieki medycznej.

Żeby dowiedzieć się dlaczego Japończycy żyją tak długo musimy się w głębić w ich nawyki żywieniowe. Kuchnia Japońska należy na pewno do jednych z najzdrowszych na świecie. W każdym daniu jest niska zawartość kalorii, tłuszczu i cholesterolu. To są jej najważniejsze atuty. Na ich stołach znajdują się głównie ryż, owoce morza, ryby i warzywa. Przestrzegają oni smażenia potraw na głębokim oleju. Nigdy się nie objadają dlatego jest tam bardzo niski stan otyłości wśród kobiet (3%).

Nie możemy także zapominać o ich najważniejszym napoju, czyli o zielonej herbacie. Jej spożywanie jest u nich takie samo naturalne jak u nas czarnej herbaty. W kraju kwitnącej wiśni uważa się, że zielona herbata zapewni długie życie. Mają oni na pewno rację. Badania pokazują, że jest tam kilkukrotnie mniej zachorowań na choroby serca i nowotwory. Naukowcy twierdzą, że to właśnie dzięki właściwością zielonej herbaty.

Pewnie znasz cechy zdrowotne zielonej herbaty jednak samo jej picie nie zapewni ci zdrowia. Musisz też odżywiać się prawidłowo i prowadzić zdrowy tryb życia. Wiele osób myśli, że jeżeli będą pić dużo herbaty to będą zdrowi. Są oni w błędzie! Zielona herbata nie jest pigułką na wszystko. Jest ona tylko naturalny pomocnikiem, który zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych chorób.