Herbata zielona zwalcza nieświeży oddech

259
Rate this post

Nieświeży oddech jest to przypadłość, która dotyka coraz większą rzeszę ludzi. Nasz styl życia i dieta są główną przyczyną powstawania takiego zapachu. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie zawsze o tym wiemy. Bardzo często osoby, które mają taką przypadłość są kompletnie tego nie świadome. Jest to poważny problem, ponieważ powoduje on, że inne osoby niezbyt chętnie będą chciał się z nami komunikować. Co zatem zrobić, aby pozbyć się tej przypadłości?

Na pewno można stosować jakieś odświeżacze do ust typu tic-tac, czy guma do żucia. Jednak jest to działanie na krótką metę. Nie usuwają one źródła powstawania takiego zapachu. Trzeba sobie zadać pytanie skąd bierze się nie przyjemny zapach z ust, co go powoduje. Za tą przypadłość głównie odpowiedzialne są bakterie beztlenowe, które znajdują się w naszej jamie ustnej. Ma jej każdy jednak wszystko jest zależne ile ich jest. Działania, które możemy podjąć, aby było ich jak najmniej to na pewno odpowiednia dieta,  dokładne mycie zębów i języka.

Jednak to nie wszystko co możemy zrobić. Jak pokazały ostatnie badania przeprowadzone American Society for Microbiology w Waszyngtonie zielona herbata usuwa bakterie wywołujące nie przyjemny zapach z ust. Odpowiedzialne za to są zawarte w niej polifenole. Jest to bardzo ważna informacja dla osób borykającym się z tym problemem. Jednak trzeba sobie tutaj jasno zaznaczyć, że wypicie jednej szklanki nie pomoże. Żeby zobaczyć efekty trzeba ją pić kilka dni. Najlepiej spożywać 2 -3 filiżanki dziennie.  Picie jej ma dobry wpływ na nasze zęby to dzięki zawartemu w niej fluorowi, który jest dodawany do past. Można także przed pójściem do spania przepłukać sobie usta. Ważną informacją jest to, że nie dodajemy do niej cukru. Trzeba ją pić gorzką.

W Chinach bardzo często jeżeli ktoś ma problemy z nieświeżym oddechem dodawane są do naparu nasiona kolendry. Mają one bardzo dużo właściwości zdrowotnych o których możemy sie dowiedzieć na tej stronie.